atak

Podczas wizyty prezydenta RP w Kijowie, Rosjanie odważyli się zaatakować stolicę Ukrainy. W trakcie wystąpień Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego rozległ się alarm rakietowy.

Andrzej Duda wygłosił przemówienie przed Radą Najwyższą Ukrainy

Niepokojące informacje przekazał w mediach społecznościowych ukraiński parlamentarzysta Roman Hryszczuk. Polityk podał, że w czasie przemówień prezydentów Polski i Ukrainy w Kijowie podniesiono alarm rakietowy.

Ukraińskie media doniosły, iż w kierunku stolicy wystrzelono rosyjskie pociski. Dziennikarze dodali, że alarmy rakietowe podniesiono w obwodach kijowskim i żytomierskim.

https://twitter.com/WarNewsPL1/status/1528341411216732161

Przypomnijmy, iż obecnie Andrzej Duda przebywa z wizytą w Kijowie. Prezydent RP wygłosił przemówienie przed Radą Najwyższą Ukrainy. Dodajmy, iż Polak jest pierwszym przywódcą obcego państwa, który wystąpił w ukraińskim parlamencie od początku rosyjskiej agresji.

Polski prezydent kolejny raz zaznaczył, że Polska zrobi wszystko, aby pomóc Ukrainie stać się częścią Unii Europejskiej. Głowa państwa odniosła się również do pojawiających się głosów, mówiących, że Ukraina powinna ulec żądaniom Rosji. „Tylko Ukraina ma prawo decydować o swojej przyszłości” – podkreślił stanowczo Andrzej Duda.

Warto podkreślić, iż Duda został bardzo ciepło odebrany przez Ukraińców. Deputowani Rady Najwyższej przywitali go oklaskami. W trakcie wizyty polski przywódca spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim. Co ciekawe, ukraiński prezydent zapowiedział nadanie Polakom specjalnego statusu w Ukrainie.

O wizycie polskiego przywódcy w Kijowie poinformowała także Kancelaria Prezydenta. „Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim” – przeczytamy na Twitterze. Dodajmy, iż głowie państwa towarzyszą m.in. szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch oraz szef BBN Paweł Soloch.

Zobacz również: