Rosja

Wciąż daleko do stabilizacji sytuacji przy polsko-białoruskiej granicy. Właśnie byliśmy świadkami ataku na polskich żołnierzy, strzeżących granic naszego kraju. Dwóch z nich trafiło do szpitala. Znamy szczegóły. Pojawiły się też zdjęcia i nagrania wideo, na których ma być widać białoruskich żołnierzy w cywilnych mundurach.

Niebezpiecznie przy polsko-białoruskiej granicy. Dwóch żołnierzy rannych

O całej sytuacji i ataku na polskich żołnierzy poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej. „Dwóch polskich żołnierzy trafiło w niedzielę wieczorem do szpitala, po kolejnej siłowej próbie przedarcia się migrantów z Białorusi do Polski. – przekazała ppor. Anna Michalska. Wśród atakujących mieli być także żołnierze reżimu Łukaszenki po cywilnemu.

Jak informuje dalej ppor. Michalska, grupa cudzoziemców, która próbowała sforsować granicę i wojsko liczyła około 60 osób. Podjęli oni próbę siłowego wdarcia się do Polski. Wszystko wydarzyło się w rejonie Usnarza Górnego, który już od jakiegoś czasu jest punktem licznych prowokacji ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki.

„Cudzoziemcy używali kijów i rzucali kamieniami w funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego. Jeden z żołnierzy został uderzony przez cudzoziemca gałęzią w twarz, a drugi kamieniem w twarz. Obaj musieli zostać przewiezieni do szpitala w Białymstoku. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Już opuścili szpital.” – relacjonuje w szczegółach rzeczniczka Straży Granicznej.

Obrażeń oprócz żołnierzy doznali także funkcjonariusze Straży Granicznej. Jednak nie były to obrażenia na tyle poważne, żeby konieczny był ich transport do szpitala. Co gorsza, wśród osób, którzy próbowali sforsować granicę, zdaniem rzeczniczki SG, byli także białoruscy żołnierze w cywilnych ubraniach. Próbowali oni przeciąć drut kolczasty.

O sprawie piszą nie tylko polskie, ale i białoruskie czy światowe media. Najlepszym dowodem tego jest poniższy wpis i nagranie.

źródło: Interia.pl, PAP, media, Twitter

Zobacz również: