atak migrantów
fot. MON, Twitter

Doszło do kolejnej próby siłowego sforsowania polskiej granicy i przedarcia się na terytorium Polski nielegalnych migrantów. Nasze służby odparły atak, ale rannych zostało dwóch żołnierzy. Publikujemy nagranie wideo i materiały, które znaleziono przy migrantach. To noże, ale nie tylko… Sytuacja robi się coraz bardziej przerażająca.

Kolejny atak na polskie służby. Migranci wyposażeni w noże i lasery

Jeszcze długo, niestety, ale chyba nie będzie spokoju na polsko-białoruskiej granicy. Ostatnie doniesienia są coraz bardziej niepokojące. W internecie pojawiają się nagrania wideo, na których widać wyposażenie bojowe migrantów. To noże i lasery. Filmy i zdjęcia publikujemy u dołu naszego artykułu.

Do kolejnego ataku na polskich pograniczników doszło w piątek pod osłoną nocy. Dopiero dzisiaj, w sobotę stosowny komunikat wydało Ministerstwo Obrony Narodowej i Straż Graniczna. „Ponad 100-osobowa grupa cudzoziemców forsowała wczoraj granicę polsko-białoruską na  odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży. Podczas ataku, służby białoruskie oślepiały polskich funkcjonariuszy i żołnierzy laserami i stroboskopem. Dwóch żołnierzy WP zostało niegroźnie poszkodowanych.” – czytamy. Jak widać, służby białoruskie wciąż robią wszystko, żeby destabilizować sytuację przy granicy polsko-białoruskiej.

Całe zajście widać na poniższym nagraniu wideo, ale to jeszcze nie wszystko. Straż Graniczna i Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało także zdjęcia broni, którą przejęto od migrantów. Publikujemy je tuż pod nagraniem wideo.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1464516436769005571

„Wśród przedmiotów znalezionych przy migrantach, którzy wczoraj próbowali nielegalnie przekroczyć granice w rejonie Białowieży znaleziono m. in. nóż.” – pisze Ministerstwo Obrony Narodowej, publikując widoczne poniżej zdjęcia.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1464539105598087170

źródło: TVP Info, Twitter

Zobacz również: