Łukaszenka Cichanouska

Niestety, ale nie maleją prowokacje przy polsko-białoruskiej granicy. Aleksandr Łukaszenka i jego reżim wciąż posuwa się do popychania migrantów, celem forsowania polskiej granicy. Co ma na celu białoruski dyktator? Jego prawdziwe plany ujawniła Swiatłana Cichanouska, która zdaniem wielu wygrała wybory prezydenckie na Białorusi, ale została oszukana.

Swiatłana Cichanouska o planach Aleksandara Łukaszenki

Cichanouska nie ma wątpliwości, co planuje Aleksandr Łukaszenka swoimi działaniami i wywołaniem kryzysu przy polsko-białoruskiej granicy. „Polska jest naszym sąsiadem, dlatego w pełni rozumiem, co wy teraz czujecie. Wiem, że musicie bronić nie tylko polskiej, ale również unijnej granicy.” – przyznała na początek lider białoruskiej opozycji.

„Widzę, że jesteście bardzo krytykowani przez organizacje humanitarne, obrońców praw człowieka za nieodpowiednie traktowanie migrantów. Ale krytykować zawsze jest łatwo, gdy nie od ciebie zależy znalezienie rozwiązania problemu.” – dodała, żeby po chwili przejść do opisania prawdziwego celu reżimu Aleksandara Łukaszenki.

„To dzięki nim on próbuje wywierać presję na Polskę, mścić się za polskie wsparcie dla sił demokratycznych na Białorusi.” – tłumaczy Cichanouska wykorzystywanie migrantów przez Łukaszenkę. „Kryzysem na granicy białoruski reżim chce wymóc na Unii Europejskiej wszczęcie z nim rozmów i uznanie go za prawowite władze.” – dodaje, obnażając plany białoruskiego reżimu.

źródło: propolski.pl, Polsat News, media

Zobacz również: