gaz

Dopiero, co kilka dni temu pisaliśmy o prognozowanych podwyżkach cen prądu, ale to niestety nie koniec. W górę pójdą także rachunki za gaz. O ile? Będziecie niemiło zaskoczeni.

Niestety, ale to już potwierdzone. Rachunki za gaz poszybują w górę

„W tym roku były już trzy podwyżki cen gazu. A wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze drożej.” – czytamy w materiale opublikowanym w portalu money.pl. Niestety, ale podwyżki cen gazu nie są optymistyczne. W naszych portfelach zostanie coraz to mniej pieniędzy, bo przecież drożeje także prąd, inne media czy produkty codziennego użytku.

Jak donosi portal money.pl, wspólnoty mieszkaniowe w związku ze spodziewanymi podwyżkami cen gazu już zaczęły pobierać zaliczki na opłaty za gaz. Mają one wzrosnąć od grudnia aż o 25 procent. Co to oznacza? Ano tyle, że przeciętna czteroosobowa rodzina zapłaci o ponad 40 złotych więcej. To jeszcze nie wszystko. Trzymajcie się krzeseł.

Jak informuje money.pl, wszystko ma związek z szalejącymi na giełdzie cenami gazu. „URE już trzykrotnie sankcjonował podwyżki, a taryfy zatwierdzone na 2022 rok przewidują ok. 100 proc. podwyżki cen gazu, a w niektórych przypadkach – nawet więcej niż 100 proc.” – czytamy w rzeczonej przez nas analizie.

„Jest coraz drożej. Jeszcze na początku roku opłaty za mieszkanie, gaz, wodę, ścieki i śmieci pochłaniały około 650 zł miesięcznie, od grudnia płacić będziemy ponad 700 zł miesięcznie.” – mówi pani Ewa, rozżalona kobieta, której w budżecie domowym w związku z szalejącymi cenami pozostaje coraz to mniej pieniędzy.

Optymistycznego nastawiania do cen gazu nie ma także Janusz Piechociński. Były wicepremier i minister gospodarki udzielił portalowi money.pl dość jednoznacznej wypowiedzi. „Trudno przygotować się na ścisłe kalkulacje. Sytuacja na rynku jest niepewna. Drastycznie wzrosły ceny paliw, rosną koszty energii i gazu. To robi spustoszenie w portfelach Polaków.” – czytamy.

Wygląda więc na to, że podwyżki cen gazu są nieuniknione. Zaliczki w niektórych wspólnotach mieszkaniowych stały się już faktem. Chyba tylko diametralna zmiana na giełdzie czy ogólnoświatowej sytuacji mogłaby powstrzymać rosnące rachunki za gaz.

źródło: money.pl

Zobacz również: