źródło: Newsweek.pl

Zmarł znany poeta i publicysta Piotr Bratkowski, który był również związany z tygodnikiem Newsweek Polska. Informację o jego śmierci jako pierwszy przekazał redaktor naczelny wydania Tomasz Lis. W swoim poście dziennikarz pisał o Bratkowskim w kontekście jako pracy dla tygodnika.

Tomasz Lis przekazał wiadomość o śmierci jednego ze swojego współpracowników dziś 28 września popołudniu. Dziennikarz przekazał tę informację publicznie za pomocą swojego twitterowego konta. Post był niedługi, jednak wzbudził sporo reakcji internautów. W komentarzach pojawił się między innymi ten autorstwa posłanki Katarzyny Lubnauer: „RIP” – napisała.

„Z wielkim smutkiem informuję, że dziś rano zmarł po długiej chorobie nasz redakcyjny przyjaciel Piotr Bratkowski. Piotruś był dobrym duchem Newsweeka, wybitnym autorem, pisarzem i humanistą. Kimś, bez kogo trudno sobie wyobrazić i pismo i redakcję. RIP Piotrusiu” – czytamy w poście red. Tomasza Lisa.

Kim był Piotr Bratkowski?

Piotr Bratkowski obecnie był kojarzony przede wszystkim z tygodniem Newsweek Polska, gdzie związany był z działem krajowym i kulturalnym (w 2002 roku objął stanowisko szefa tych właśnie działów). W latach 90. pracował także przy wydaniach „Gazety Wyborczej” czy „Rzeczpospolitej”. Swoją karierę natomiast zaczynał jeszcze w czasach PRL-u – wówczas działał w mediach drugiego obiegu (w tzw. Wydawnictwach Podziemnych).

Piotr Bratkowski urodził się 11 kwietnia 1955 roku. Oprócz tego, że występował w roli dziennikarza, był przede wszystkim poetą, a także krytykiem literackim. Był absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Polonistyki. Studiował również filozofię. Był członkiem Związku Literatów Polskich oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Piotr Bratkowski zmarł 28 września 2021 roku w wieku 66 lat.

źródło: Radio Zet, mat. własne

Zobacz również: