rosyjscy żołnierze
foto: Facebook/ Dowództwo Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy

Rosyjscy wojskowi postanowili zrobić sobie chwilę przerwy w trakcie działań wojennych w Ukrainie. Żołnierze urządzili sobie libację alkoholową w bardzo nietypowym miejscu. Mało tego, nie mogli spodziewać się tego, co stało się chwilę później.

Rosyjscy żołnierze zostali zlikwidowani przy pomocy nowego rodzaju broni

Siły Zbrojne Ukrainy opublikowały w mediach społecznościowych zaskakujący wpis. Otóż okazuje się, iż ukraińskie wojsko dysponuje nowym sprzętem i już odniosło pierwsze sukcesy. Mowa o amerykańskim dronie Switchblade.

Pierwszym celem dla nowego sprzętu okazały się dwie załogi rosyjskich czołgistów. Dodajmy, iż żołnierze armii rosyjskiej zginęli w osobliwej chwili. Otóż znani z niskiego morale wojskowi Władimira Putina postanowili sobie zrobić libację alkoholową. Co ciekawe, za miejsce popijawy wybrali sobie dach czołgu.

Ukraińscy żołnierze przy pomocy wspomnianego drona namierzyli rosyjski czołg T72B3, a na nim pijących w najlepsze Rosjan. Z pewnością żołnierze nie przypuszczali, w jaki sposób skończy się ich pijacka zabawa. Chwilę później już nie żyli.

„Operatorzy SSO Ukrainy rozwinęli umiejętności korzystania z nowego rodzaju broni. Przykładem tego jest kolejne zniszczenie czołgu wroga wraz z załogą. Według naszych żołnierzy, rosyjscy okupanci na jednym ze stanowisk spokojnie pili alkohol, siedząc na dachu swojego czołgu. Jednak to, co zwykłe dla Rosjan, nagle przerwał niespodziewany atak z powietrza. Nowoczesny dron kamikaze wyposażony w potężny ładunek wybuchowy wlatuje bezpośrednio do czołgu…” – napisali w mediach społecznościowych Ukraińcy.

Warto zaznaczyć, iż zdaniem ukraińskiego dowództwa, opisane wydarzenie świadczy o tym, jak pozytywne rezultaty przynosi połącznie sprzętu od zagranicznych sojuszników wraz z wyszkolonymi żołnierzami armii Ukrainy.

Drony kamikaze, czyli te które uczestniczyły we wspomnianym ataku na czołgistów, trafiły do Ukraińców w ramach pomocy militarnej z USA. Pochodzą one z nowej serii Switchblade 600 i ważą około 23 kilogramów. Maszyny są w stanie przelecieć ponad 38 kilometrów i utrzymywać się w powietrzu 40 minut przed atakiem, do którego wykorzystują głowicę przeciwpancerną. Operator drona ma do dyspozycji tablet z systemem kontroli uderzenia, a pocisk może być sterowany ręcznie.

źródło: o2.pl

Zobacz również: