Unia europejska raport o praworządności

Wszyscy, którzy myśleli, że Sławomir Nowak wywinie się ze stawianych mu zarzutów mogą być zdziwieni i to jak bardzo. Centralne Biuro Antykorupcyjne przekazało właśnie kolejne, wstrząsające informacje na temat Nowaka. Skala nadużyć, których miał się dopuścić ma być o wiele większa, niż spekulowano na początku tejże głośnej sprawy.

Sławomir Nowak w coraz gorszej sytuacji

Bulwersujące fakty przekazał Polsat News. Jak się okazuje, skala przestępczej działalności Nowaka zaskoczyła nawet samych funkcjonariuszy CBA, którzy nie spodziewali się, że cała sprawa będzie miała aż taki rozmach.

Szokuje zwłaszcza majątek, który ujawniło Centralne Biuro Antykorupcyjne. „Śledczy zabezpieczyli ponad 4 miliony złotych w różnych walutach” – dowiedzieliśmy się z anteny Polsat News. Zabezpieczono także luksusowy samochód marki Land Rover.

Funkcjonariusze są pewni, że zabezpieczone składniki mienia pochodzą z przestępstw, o których popełnienie oskarżany jest były Minister Transportu w rządzie Platformy Obywatelskiej. Ba, Sławomir Nowak ukrywał nawet pieniądze i pozostałe składniki swojego mienia. CBA ujawniło nawet specjalne skrytki, które służą przechowywaniu banknotów, pochodzących z przestępczych procederów.

Jak widać, nad Sławomirem Nowakiem zbierają się coraz gęstsze, czarne chmury. Jeszcze jakiś czas temu można było myśleć, że były polityk Platformy Obywatelskiej jakimś cudem wywinie się ze stawianych zarzutów. Teraz wygląda na to, że musiałby się wydarzyć cud, ale właśnie po to, aby nie spadł mu włos z głowy.

CBA przekazało też, że prowadzi jeszcze dalsze czynności, związane z poszukiwaniem majątku Nowaka. To może oznaczać, że ujawnione 4 miliony złotych to nie jedyna gotówka, jaką przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał Sławomir Nowak. Sprawa jest wciąż rozwojowa.

Były Minister Transportu oskarżony jest o ustawianie przetargów przy budowie dróg na Ukrainie. Zdaniem prokuratury w grę wchodzą nawet przetargi na łączną sumę 270 milionów euro. Obecnie Sławomir Nowak przebywa w areszcie po tym, jak w lipcu sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

źródło: Polsat News, mat. prasowe