Finał akcji Hot16Challenge2 już za nami. Takiej kwoty nie spodziewał się nikt! Pomimo kontrowersji akcja zakończyła się sukcesem.

Akcja pod tytułem #Hot16Challege2 rozpoczęła się prawie pół roku temu. Rozpoczęta przez polskich raperów poruszyła do akcji całą Polskę. Do tego stopnia, że za nagranie swoich 16 wersów zabrali się nie tylko raperzy. W akcji wzięli udział również piosenkarze innych gatunków jak Dawid Podsiadło, a nawet aktorzy jak Cezary Żak i Artur Barciś czy nawet sam prezydent RP Andrzej Duda.

Kontrowersji było sporo. Wielu nie podobał się fakt, że wiele osób, które nie znają się na rapowaniu podjęli to wyzwanie. Spory hejt wylał się też na wspomnianego Andrzeja Dudę. Fakt faktem, efekty były różne, gorsze lub lepsze. Jednak ostatecznie najważniejszy był sam cel akcji, czyli wsparcie polskiej służby zdrowia. I jak widać – udało się.

Finał akcji Hot16Challenge2 – mamy kwotę!

Finał akcji właśnie nadszedł. Z tej właśnie okazji SBL Label nagrali ostatni już numer, podsumowujący całą inicjatywę. Jak się okazuje ostateczna kwota zebrana przez ludzi wynosi ponad trzykrotnie więcej niż wynosił założony cel. Zamiast 1 miliona podczas zbiórki uzyskano kwotę wysokości dokładnie 3.681.853,89 złotych. Zaś całą akcję wsparło prawie 100 tys. Polaków.

Kawałek finalizujący akcję #Hot16Challenge2 znajduje się w tym momencie na 2. miejscu karty Na Czasie na YouTube. Widać, że chłopaki z SBL Label są naprawdę dumni z tego osiągnięcia – wystarczy wsłuchać się w tekst. Do piosenki powstał również specjalny teledysk, w którym zaznaczono konkretne liczby zakupionych rzeczy, a także wspomnianą już zebraną kwotę.

„Równo 5 miesięcy od startu zainicjowanej przez Solara drugiej edycji akcji #hot16challenge2 przyszedł czas na jej oficjalne zakończenie. Jesteście ciekawi na co zostało wydane ponad 3,5 miliona złotych zebranych w trakcie wyzwania? Zbiórka „Beef z koronawirusem #hot16challenge” została zrealizowana z Fundacją Siepomaga. https://www.siepomaga.pl.” – czytamy w opisie teledysku.

A oto co pisali internauci w komentarzach pod teledyskiem:

„Brakowało tego zakończenia. Brawo!!!”

„Zaskoczenie bo myślałem że będzie przemówienie a są ciary. Solar – największy filar tego hip hopu u nas”

„Niby zakończenie, a kawałek tak mocny że jeszcze sobie odpale parę razy”

Zobacz również: