Prognoza pogody na październik. Pogoda

Wszyscy zastanawiają się, co w kwestii warunków pogodowych przyniesie początek października. Od kilku dni jesteśmy bowiem w kalendarzowej jesieni. Co tu ukrywać, w ostatnich dniach pogoda nie rozpieszcza. Jak więc prezentuje się prognoza pogody długoterminowa na początek października? Mamy najnowsze informacje. Te wyraźnie pokazują, że zmiana prognoz zaskoczyła nawet samych meteorologów.

Prognoza pogody na początek października zaskakuje!

„Uderzy gorąco na początku października w Polskę. Nawet 26°C, opady i burze” – informują meteorolodzy z portalu fanipogody.pl. Znani są oni z dość trafnych w ostatnim czasie prognoz pogody.

Jeżeli rzeczywiście, taka pogoda przywita nas na początku października, to wszyscy będą zaskoczeni. Nawet sami meteorolodzy, którzy wcześniej w swoich długoterminowych prognozach przewidywali ochłodzenie, a nawet przymrozki. Okazuje się, że październik, a przynajmniej jego początek będzie jednak dla nas dużo łaskawszy. Łaskawszy to może nieco wygórowane słowo. Owszem, temperatura na dworze będzie wyższa, niż wskazywały wcześniejsze prognozy pogody. Jednak burze i opady deszczu nie pozwolą nam na zbyt częstą aktywność na świeżym powietrzu.

Prognoza pogody przekazana przez Fanów Pogody wyraźnie pokazuje, że w pierwszym tygodniu nad Polskę napłyną gorące masy powietrza z południa Europy. Utrzymają się nawet do końca drugiego tygodnia października.

Wysoka, jak na październik temperatura spodziewana jest niemalże w całym kraju. Termometry powinny wskazywać od 23 do 26 stopni. Meteorolodzy ze wskazanego przez nas powyżej portalu nie wykluczają także, że gorące masy powietrza przyniosą nad nasz kraj burze z opadami deszczu. Spodziewane są szczególnie pod koniec pierwszego tygodnia października. Możliwe, że wystąpią także na początku drugiego tygodnia. 

Oczywiście pogoda bywa zmienna. Tak naprawdę, to co czeka nas w październiku może jeszcze się pozmieniać. Niemniej liczymy, że prognoza pogody, a przede wszystkim prognozowane temperatury rzeczywiście będą miały miejsce. Poprosilibyśmy jednak o nieco mniej burz i opadów deszczu. Ale kto wie, czy aura nas wysłucha?

źródło: fanipogody.pl

  1. Ala Tracz kandydatką na Eurowizję Junior. Posłuchaj piosenki 10-latki i dowiedz się kim jest
  2. „Korona Królów” pójdzie w odstawkę? Niepokojące wieści dla fanów
  3. Wygrałbyś w „Milionerach”? Z pozoru proste pytanie sprawiło uczestnikowi sporo kłopotów
  4. NASA: ogromna 600 metrowa asteroida zbliży się do Ziemi. Czy mamy się czego obawiać?
  5. Cała społeczność „Rolnik szuka żony” wstrząśnięta. Historia uczestnika nadaje się na książkę

Zobacz również: