Korona Królów TVP

Czy rzeczywiście wierni fani „Korony Królów” mają powody do obaw? Choć oczywiście z ust żadnego przedstawiciela Telewizji Polskiej nie wypłynęły słowa o rzekomym końcu produkcji, to spoglądając w wyniki oglądalności, można zastanawiać się co dalej z ulubionym serialem sporej części Polaków.

„Korona Królów” nie będzie kontynuowana?

Obecnie na antenie TVP emitowany jest już czwarty sezon „Korony Królów”. Czy będzie on ostatnim? Choć nikt oficjalnie tego nie przekazał, to fani, spoglądając na wyniki oglądalności mają sporo powodów do obaw.

Okazuje się bowiem, że z sezonu na sezon oglądalność „Korony Królów” wypada coraz słabiej. „Czwarty sezon serialu „Korona Królów” oglądało średnio 882 tys. widzów. O 250 tys. osób mniej niż początek drugiej serii” – czytamy w portalu wirtualnemedia.pl.

Produkcja TVP emitowana jest przez cztery dni w tygodniu – od poniedziałku aż do czwartku, o stałej porze, czyli godzinie 18:30. „Korona Królów” po raz pierwszy w ramówce Telewizji Polskiej pojawiła się w 2018 roku i wywołała sporo emocji. Wydaje się jednak, że na telenoweli historycznej osiadł już nieco kurz, co można zauważyć po wspomnianych wyżej wynikach oglądalności.

Choć fani są pełni obaw, to z naszej strony nie spodziewamy się jednak, by „Korona Królów” przestała być emitowana. Mimo spadającej oglądalności, produkcja wciąż plasuje się w czołówkach rankingów oglądalności. „Średnia widownia pierwszych dwunastu odcinków czwartego sezonu telenoweli „Korona Królów”, wyemitowanych w okresie od 31 sierpnia do 17 września 2020 roku wyniosła 882 tys. osób” – przekazały Wirtualne Media.

Oznacza to tyle, że w stosunku do początku trzeciego sezonu, telenowela historyczna straciła około 90 tysięcy widzów, biorąc pod uwagę średnią oglądalność. 

źródło: Wirtualne Media, mat. prasowe

  1. Zara przygotowała bombę. Kurtka na jesień jest rozchwytywana przez klientki
  2. NASA: ogromna 600 metrowa asteroida zbliży się do Ziemi. Czy mamy się czego obawiać?
  3. Druga fala koronawirusa już trwa. „Jesień będzie znacznie gorsza niż wiosna”
  4. Przeszła 10 operacji powiększania piersi. Teraz żałuje swojej decyzji (FOTO)
  5. Tadeusz Rydzyk z kolejną, dużą dotacją z budżetu państwa. Kwota zwala z nóg

Zobacz również: