Tadeusz Rydzyk

Założyciela Radia Maryja i Telewizji Trwam można nie lubić, albo można go wręcz uwielbiać. Jednego jednak nie można mu odmówić – głowy do interesów. Właśnie do mediów wypłynęły informacje, że Tadeusz Rydzyk sięga po miliony złotych państwowej dotacji. Wszystko na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan.

Tadeusz Rydzyk otrzyma miliony złotych

To dla niektórych brzmi, jak niesmaczny żart, ale jest prawdą. Tadeusz Rydzyk, a właściwie jego fundacja Lux Veritatis w ciągu najbliższych trzech lat ma otrzymać miliony złotych wsparcia finansowego na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Takie, dość zaskakujące informacje przekazali dziennikarze portalu oko.press.pl

Podmiotem, który ma dotować fundację Ojca Rydzyka jest Fundusz Sprawiedliwości, nadzorowany przez obecnego Ministra Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobrę, który, jak zauważyliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów, nie wiadomo, czy zostanie na swoim stanowisku.

Na stronie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan możemy przeczytać, czym będzie zajmować się nowa instytucja w obrębie fundacji Lux Veritatis. „(…) odpowiedzią na falę dyskryminacji religijnej pojawiającej się na świecie i w Polsce. Celem jest angażowanie się w obronę jednostek pokrzywdzonych i środowisk zagrożonych prześladowaniem” – czytamy.

Portal oko.press poinformował, że Tadeusz Rydzyk ubiegał się o wsparcie w kwocie 7 milionów złotych. Nie wiadomo, ile Fundusz Sprawiedliwości ostatecznie przekazał na konto Lux Veritatis. Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy, do 19 sierpnia 2020 kwota ta mogła przekroczyć nawet milion złotych.

Oko.press informuje jednak, że Ojciec Rydzyk i jego fundacja mogą otrzymać kolejne 4 miliony złotych na pomoc ofiarom przestępstw, co pokrywa się z głównym celem dotacji, na które środki przekazuje Fundusz Sprawiedliwości.

źródło: oko.press

Zobacz także, co interesuje naszych czytelników

Zobacz również: