nowe obostrzenia

Szalejąca pandemia koronawirusa przysparza Polakom sporo kłopotów. Twardy orzech do zgryzienia ma także rząd z Mateuszem Morawieckim na czele. Wszyscy dwoją się i troją, aby zatrzymać COVID-19. Póki co, sztuka ta, co tu dużo mówić, się nie udaje. Wczoraj odnotowaliśmy największą liczbę dziennych zachorowań, a eksperci alarmują, że może to być dopiero druga fala koronawirusa, a przed nami perspektywa także trzeciej. Wszystko wygląda bardzo niepokojąco. Dlatego też, zdaniem dziennikarzy RMF FM, polski rząd planuje wprowadzić kolejne obostrzenia. W mediach społecznościowych wywiązała się szeroka dyskusja, że to kolejny cios w następną branżę i polską gospodarkę.

Nowe obostrzenia to cios w następną branżę?

Wszyscy wiemy już o ograniczeniach w działalności klubów fitness, siłowni a także basenów. Branża fitness nie zgadza się z tym i jak tylko może, stara się omijać obowiązujące przepisy. Zapowiadane są także kolejne protesty. Protestują też rolnicy, sprzeciwiający się tzw. “piątce dla zwierząt”. Wydaje się, że wkrótce rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie musiał się zmagać z kolejnym protestem.

Jeżeli tak, jak zapowiadają dziennikarze RMF FM, rząd wprowadzi nowe obostrzenia i zakaże organizacji wesel na terenie całego kraju, to niemal pewne jest, że branża ślubna wyjdzie na ulice. Takie komentarze i deklaracje krążą po mediach społecznościowych.

“Rząd chce wprowadzić całkowity zakaz organizacji wesel w całym kraju (…) Rząd zastanawia się także nad dalszymi ograniczeniami w kinach i teatrach, gdyż ich działalność obecnie i tak jest nieopłacalna” – czytamy w artykule, zamieszczonym na stronie RMF FM.

Jak widać, polski rząd próbując ratować sytuację pandemiczną ogranicza kolejne sektory gospodarki. Nie nam to oceniać, bowiem nie czujemy się ekspertami. Aczkolwiek odzew ze środowiska weselnego jest następujący: nie ma zgody na takie działania. Możemy więc spodziewać się kolejnych protestów.

Nie wiadomo także, czy w najbliższych dniach rząd nie zaostrzy także ograniczeń w szkołach. Mówi się o tym, że wszyscy uczniowie w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem mogą przejść na nauczanie zdalne.

Nowe obostrzenia, zdaniem dziennikarzy RMF FM powinniśmy poznać w czwartek. Wszyscy z wyczekiwaniem śledzą komunikatów prasowych i konferencji Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego.

  1. Ależ awantura w Sejmie! Budka i Morawiecki nie szczędzili sobie ostrych słów (WIDEO)
  2. Sylwester 2020 odwołany? TVP unika komentarza. Internauci zbulwersowani
  3. Emeryci nie będą zadowoleni. Przyszłoroczna waloryzacja emerytur to nieśmieszny żart rządu

Zobacz również: