Jolanta Kwaśniewska

Choć od dawna niewidziana, to jednak niezapomniana. Taka jest Jolanta Kwaśniewska, która była Pierwszą Damą w latach 1995-2005. U boku Aleksandra Kwaśniewskiego dała się poznać, jako silna i niezależna kobieta, a przede wszystkim jako osoba, którą podziwiały inne Polki. Dziś jednak dowiadujemy się co nieco nowych faktów z tamtego oraz nieco wcześniejszego okresu i trzeba przyznać, że Pani Jolanta nie miała wcale tak łatwo, jak wszystko było pokazywane. 

Jolanta Kwaśniewska szczerze o swoim małżeństwie

Choć wielu z nas zdaje sobie sprawę, że bycie u boku Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez dziesięć lat wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Nikt jednak nie przypuszczał, że Jolanta Kwaśniewska miała aż tak ciężko. I co ciekawe, wszystko zaczęło się jeszcze zanim została Pierwszą Damą. O wszystkim opowiedziała w szczerym wywiadzie na łamach „Newsweeka”.

Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski są już małżeństwem 41 lat. Choć teraz mogą wieść w końcu spokojne życie i znaleźć sporo czasu dla siebie, to wcześniej różnie z tym bywało. Jolanta przyznała, że kiedy mąż miał nawał obowiązków, ona sama przez kilka dni musiała zostawać w domu. Działo się to jeszcze przed tym, zanim Aleksander Kwaśniewski został głową państwa.

(…) Zawsze coś… Tak naprawdę byłam matką samotnie wychowującą dziecko (…) Pamiętam rok 1993, nasza córka miała 12 lat. Męża przez tydzień nie było w domu – przyznaje Jolanta Kwaśniewska na łamach „Newsweeka”.

W jednym z wywiadów Aleksander Kwaśniewski przyznał, że rzeczywiście tak było. I bardzo docenia cierpliwość i wyrozumienie swojej żony. Sam otwarcie powiedział, że gdyby nie Jolanta Kwaśniewska, jego kariera polityczna nigdy nie potoczyłaby się aż tak daleko.

Rzeczywiście wpadłem w wir obowiązków (…) Przez cztery pierwsze miesiące właściwie dzień i noc byłem na obradach. Potem było tworzenie partii, kampanie wyborcze – komentuje fakty z 1989 roku Aleksander Kwaśniewski.

Jak widać, życie Pierwszej Damy czy żony polityków nie jest wcale usłane różami, tak jakby to z medialnych doniesień mogłoby się wydawać. 

źródło: Newsweek, Pikio

  1. Poseł Platformy Obywatelskiej ośmieszył się na oczach milionów. Jego wypowiedź przejdzie do historii
  2. Minister Zdrowia mówi o trzeciej fali koronawirusa. Przyznał, kiedy się jej spodziewa
  3. Ostatnia rozmowa braci Kaczyńskich przed katastrofą w Smoleńsku. Są nowe informacje
  4. Jak długo koronawirus utrzymuje się na banknotach? Dzięki temu badaniu poznaliśmy odpowiedź
  5. Macierewicz totalnie odleciał! Wstrząsające słowa o protestujących kobietach

Zobacz również: