Sławomir Neumann
Sławomir Neumann, PAP

Były przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, Sławomir Neumann nie ma szczęścia do nagrań. Swego czasu połowa Polski kpiła z jego taśm i legendarnych słów do jednego z lokalnych polityków PO: „Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k… bronił jak niepodległości”. Teraz Neumann zanotował kolejną wpadkę, a wszystko poszło na żywo.

Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej znów skompromitował się

Poseł Platformy Obywatelskiej był gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Do pewnego momentu rozmowa przebiegała zgodnie z planem, aż wszystko, niespodziewanie wymknęło się spod kontroli. To, co powiedział, a właściwie czego nie powiedział Sławomir Neumann niesamowicie rozbawiło internautów. Nagranie już krąży po sieci, a wszyscy są tego samego zdania. Padają słowa najcięższego kalibru, mówiące o totalnej kompromitacji polityka PO.

W pewnym momencie Robert Mazurek zapytał o kandydatkę Koalicji Obywatelskiej na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. „Pan pamięta jak się nazywa?” – rzucił Mazurek do swojego gościa.

„Yyyy…. Pani… yyy… przepraszam, nie pamiętam w tej chwili” – odparł wyraźnie zmieszany Sławomir Neumann z PO.

Kiedy Mazurek przytoczył owe nazwisko, Sławomir Neumann przytaknął i przyznał, że tak, rzeczywiście to ta Pani i spotkał się i z nią rozmawiał. Mazurek jak zwykle w tego typu sytuacjach poczuł krew i postanowił jeszcze bardziej przycisnąć swojego gościa. „Spotkał się i nie wie Pan z kim rozmawiał, tak?” – zaszydził ze Sławomira Neumanna, Robert Mazurek.

Jak widać, Sławomir Neumann nie do końca ma świadomość o tym, kogo proponowali na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Czy to dobrze, czy to źle? Dla nas ocena jest jednoznaczna, ale oceńcie to sami.

Internet i europoseł PIS kpi z Neumanna

Swój wyrok wydał już Internet, który aż kipi ze złości po tym, co wygaduje Neumann. Ostrych słów Neumannowi nie szczędzi też Dominik Tarczyński, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości. „Cała ta PO to jedna wielka kompromitacja. Chcą na bardzo ważne urzędy wybierać ludzi których nawet nazwiska nie znają. (…) Na szczęście są nieudacznikami…” – napisał Tarczyński w swoich social mediach.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie, o którym piszemy.

  1. Minister Zdrowia mówi o trzeciej fali koronawirusa. Przyznał, kiedy się jej spodziewa
  2. Ostatnia rozmowa braci Kaczyńskich przed katastrofą w Smoleńsku. Są nowe informacje
  3. Rząd PiS będzie kontrolował pieniądze Polaków. Trwają prace nad nową ustawą
  4. Jak długo koronawirus utrzymuje się na banknotach? Dzięki temu badaniu poznaliśmy odpowiedź
  5. Macierewicz totalnie odleciał! Wstrząsające słowa o protestujących kobietach

Zobacz również: