nowe obostrzenia

W ostatnich dniach Polacy mogą z optymizmem spoglądać w najbliższą przyszłość. Wszystko poprzez malejącą liczbę zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia wysyła kolejne sygnały, mówiące o tym, że pandemia hamuje i jest pod kontrolą. Adam Niedzielski nie lekceważy jednak koronawirusa i mówi wprost, że spodziewana jest trzecia fala zakażeń. To od nas samych zależy, jak mocno uderzy w nasz kraj. Kiedy? Minister Zdrowia uchylił rąbka tajemnicy.

Adam Niedzielski o trzeciej fali koronawirusa

Wiele osób wątpi w zasadność budowania kolejnych szpitali tymczasowych, kiedy pandemia wydaje się być opanowana. Minister Zdrowia nie lekceważy jednak ich roli i mówi wprost, że mogą przydać się podczas trzeciej fali pandemii.

Zdaniem Adama Niedzielskiego zderzenie z trzecią falą jest nieuniknione, a to w dużej mierze od nas samych zależy, jak bardzo ją odczujemy. Jednocześnie Minister Zdrowia przypomina wciąż o trzech najważniejszych zasadach: dystans, dezynfekcja, maseczka.

Szef resortu zdrowia podczas konferencji prasowej został zapytany także o bardziej szczegółowe przewidywania, dotyczące trzeciej fali koronawirusa. Dziennikarze dociekali także, kiedy może ona się pojawić i czy znów, będzie się wiązała z gwałtownym wzrostem zakażeń.

„Zależy od naszego zachowania. Od tego, jak w najbliższym czasie – obejmującym ten rok i początek przyszłego roku będziemy się zachowywali” – mówi Adam Niedzielski w kontekście trzeciej fali.

Minister Zdrowia przyznał także, że nie jest możliwe, żeby szczepienia uodporniły nas do czasu nadejścia trzeciej fali. Ta spodziewana jest na początku przyszłego roku.

„Nie jest możliwe, żeby już w lutym szczepienia nas uodporniły” – mówi o spodziewanym terminie trzeciej fali koronawirusa Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia wielokrotnie na konferencji prasowej podkreślał, jak ważna jest samodyscyplina. Od każdego z nas zależy to, jaką skalę będzie miała trzecia fala koronawirusa. Jeśli uda nam się dalej zbijać liczbę nowych zakażeń, to z pewnością, nie odczujemy aż tak bardzo wspomnianej trzeciej fali. Rachunek jest prosty.

  1. Jak długo koronawirus utrzymuje się na banknotach? Dzięki temu badaniu poznaliśmy odpowiedź
  2. Rząd PiS będzie kontrolował pieniądze Polaków. Trwają prace nad nową ustawą
  3. Macierewicz totalnie odleciał! Wstrząsające słowa o protestujących kobietach

Zobacz również: