policja obława

Ukraina dokonała zemsty na Rosjanach za zabicie zaledwie dwudniowego noworodka. Odwet był potężny. Władimir Putin na pewno wściekł się. Oto szczegóły ataku ukraińskich sił zbrojnych.

Żołnierze Ukrainy zniszczyli system rakietowy S300

Przypomnijmy, iż 23 listopada Rosja ostrzelała szpital w Wilniańsku w obwodzie zaporoskim. Rosyjskie pociski uderzyły w budynek w środku nocy. Dokładnie rzecz biorąc rakieta uderzyła w dwupiętrowy budynek kliniki położniczej.

W wyniku bestialskiego ataku Rosjan zginął noworodek. Śmierć z rąk okupanta poniosło zaledwie dwudniowe dziecko. Bez wątpienia to ogromna tragedia.

Ukraina nie zamierzała puścić płazem tego brutalnego ataku. W odwecie ukraińskie wojsko zniszczyło system rakietowy S300, który rosyjskie siły zbrojne wykorzystały do zabicia nowonarodzonego chłopca w Wilniańsku.

„Otrzymali pierwszy łyk zemsty za zabójstwo noworodka w Wilniańsku, w obwodzie zaporoskim” – oświadczył burmistrz Melitopola Iwan Fiodorow w mediach społecznościowych. „Nasi bojownicy zniszczyli system rakietowy S300, z którego rosyjscy terroryści uderzyli w lokalny szpital położniczy” – zaznaczył włodarz miasta. „Nasi żołnierze po raz kolejny udowodnili, że nie wybaczymy wrogowi. Wszyscy raszyści zostaną zlikwidowani” – podkreślił.

Na tę niewyobrażalną tragedię zareagował także prezydent Ukrainy. Wołodymyr Zełenski nie krył swojej złości. „Państwo terrorystyczne kontynuuje walkę z cywilami i obiektami cywilnymi. W wyniku ataku rakietowego na oddział położniczy wileńskiego szpitala zmarło niemowlę, a kobieta została ranna” – napisał ukraiński przywódca.

Jednocześnie prezydent Ukrainy zwrócił uwagę, iż Rosja po raz kolejny postanowiła za pomocą terroru i morderstwa spróbować osiągnąć to, „czego nie był w stanie osiągnąć przez dziewięć miesięcy i nie będzie w stanie osiągnąć”.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: