wypadek dziecko

Bardzo przykra informacja napłynęła z Mistrzostw Świata w Katarze. Brytyjscy dziennikarze poiformowali o śmierci 62-letniego kibica reprezentacji Walii. Mężczyzna zmarł niespodziewanie tuż przed meczem. Należy podkreślić, iż okoliczności jego zgonu są jak na razie owiane tajemnicą.

Kolejny zgon na Mistrzostwach Świata w Katarze

Na początku warto przypomnieć, że to nie pierwsza śmierć obcokrajowca, do jakiej doszło w czasie Mistrzostw Świata w Katarze. Nie tak dawno informowaliśmy o zgonie Rogera Pearce’a, dyrektora technicznego brytyjskiej stacji telewizyjnej ITV Sport.

Teraz pojawiły się wiadomości o kolejnej tragedii. Chodzi o 62-letniego Walijczyka, który poleciał na Mistrzostwa Świata w Katarze, aby wspierać swoją drużynę. Kevin Davies, bo o nim mowa, miał zamiar udać się na mecz Walii z Iranem. Niestety bardzo źle się poczuł i postanowił pozostać w hotelowym pokoju.

Niestety stan zdrowia mężczyzny szybko się pogorszył. Konieczna okazała się hospitalizacja. Walijczyk trafił do szpitala w Dosze. Jednak lekarzom nie udało się uratować jego życia. 62-latek zmarł.

W tej chwili nie wiadomo, co było powodem śmierci kibica, który przybył na Mistrzostwa Świata w Katarze. Dziennikarze z Wysp Brytyjskich piszą jedynie o „incydencie medycznym”. Niewątpliwie wszystko wygląda na ten moment bardzo tajemniczo.

Śmierć Walijczyka w czasie Mistrzostw Świata w Katarze poruszyła innymi kibicami. Szczególnie wstrząśnięci stratą przedstawiciela swojego klubu są fani z Walijskiego Stowarzyszenia Kibiców Piłki Nożnej. „Był częścią Czerwonego Muru i wszyscy jesteśmy zdruzgotani. Wszyscy jesteśmy jak jedna wielka rodzina” – powiedział jeden z członków grupy.

Warto podkreślić, iż w tej trudnej sytuacji rodzina zmarłego mężczyzny może liczyć na brytyjską ambasadę, pomoc władz Kataru, Walijskiego Związku Piłki Nożnej oraz biura podróży. Podmioty te zaoferowały sprowadzenie ciała Daviesa do kraju. „Wspieramy rodzinę Brytyjczyka, który zmarł w Katarze” – oświadczyło natomiast walijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

źródło: Goniec

Zobacz również: