Roman Giertych

Niepokojąca informacja napłynęła z domu Romana Giertycha. Chodzi o jego najmłodsze dziecko – córeczkę Alicję. Dziewczynka ma kłopoty ze zdrowiem, jutro czeka ją poważna operacja. O trudnej sytuacji w rodzinie byłego wicepremiera poinformowała jego małżonka Barbara.

Córka Romana Giertycha będzie miała operację serca

Bez wątpienia rodzina Romana Giertycha przechodzi obecnie trudny czas. Właśnie wyszło na jaw, iż najmłodsze dziecko byłego posła w poniedziałek przejdzie operację serca.

Wiadomość na ten temat przekazała mama dziewczynki – Barbara Giertych. Adwokatka opublikowała w mediach społecznościowych poruszający wpis. „Jutro moja córeczka Alicja (9 lat) ma operację serduszka. Długo na nią czekała… Pamiętajcie proszę o niej. Wiem, że wszystko będzie dobrze” – napisała żona byłego wicepremiera.

https://twitter.com/BarbaraGiertych/status/1596883975712264192

Z treści powyższego posta dowiadujemy się, że w poniedziałek 28 listopada mała Alicja przejdzie operację serca. Żona Romana Giertycha nie zdradziła, na co dokładnie choruje dziewczynka. Kobieta zwróciła się tylko do internautów z prośbą o modlitwę w intencji swojej 9-letniej córki.

Warto odnotować, że wpis pani Barbary udostępnił jej mąż – Roman Giertych. Pod postem rodziców Alicji pojawiło się mnóstwo słów wsparcia. Ludzie zapewniają o tym, iż będą trzymać kciuki za udaną operację. Jednocześnie życzą rodzicom dziewczynki dużo optymizmu i nadziei. „Będzie dobrze! Miałem 3 operacje na otwartym sercu, pierwszą w wieku 2 lat. Kardiochirurgia jest u nas bardzo dobra. Trzymam kciuki” – napisał jeden z komentujących.

Co ciekawe, małżeństwo Giertychów wsparli też ludzie związani z rodzimą polityką. Wzruszający post pani Barbary skomentowali chociażby posłowie Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras i Janusz Cichoń, a także prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Na koniec warto wspomnieć, iż były wicepremier Roman Giertych razem z żoną doczekali się czwórki dzieci. Najstarsza Maria ma już 22 lata. Dalej mamy 18-letnią Karolinę i 12-letniego Leona. Najmłodsza jest właśnie 9-letnia Alicja, która już jutro przejdzie operację serca.

źródło: o2.pl

Zobacz również: