atak

Nie do wiary. Zaledwie 13-letni chłopiec sprawcą ataku na przypadkowych przechodniów. Nastolatek niespodziewanie zaczął strzelać do ludzi znajdujących się w pobliżu centrum Jerozolimy. 

Moment ataku zarejestrowała kamera monitoringu

Przerażające sceny rozegrały się na ulicach Izraela, a dokładnie w pobliżu centrum Jerozolimy. Jak poinformowała izraelska policja, do ataku doszło w okolicy ul. Maalot Ir David. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o godzinie 10:42.

Z pewnością może szokować fakt, iż sprawca ataku ma zaledwie 13 lat. Chłopiec jest Palestyńczykiem, mieszkańcem wschodniej Jerozolimy. Młodociany napastnik został postrzelony przez uzbrojonych świadków zamachu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zabezpieczyli broń, z której nastolatek oddał strzały do przechodniów.

W mediach społecznościowych pojawiło się wstrząsające nagranie, na którym widzimy moment ataku. „Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda 13-letni terrorysta? Spójrzcie na wideo z dzisiejszego ataku terrorystycznego w Jerozolimie. 13 letni. 13-letni sprawca jest ofiarą prania mózgu przez Palestyńczyków, którzy podżegają do nienawiści i przemocy. To podłe!” – napisali w komentarzu do filmu przedstawiciele MSZ Izraela.

Z kolei rzecznik policji oświadczył, że zdarzenie to było kolejnym „atakiem terrorystycznym”. 

W podobnym tonie wypowiedziało się, wspomniane już, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela. „Kolejny atak terrorystyczny w mniej niż 24 godziny” – przeczytamy na oficjalnym profilu resortu na Twitterze.

Powróćmy jednak do szczegółów ataku. 13-letnik Palestyńczyk zranił dwie osoby. Lokalne media doniosły, iż poszkodowani to 59-letni mężczyzna i jego około 20-letni syn. Obie osoby w stanie ciężkim, aczkolwiek stabilnym, zostały przewiezione do szpitala.

To kolejny zamach terrorystyczny w Jerozolimie

Nietety to juz drugie tego typu zdarzenie w Jerozolimie w ciągu minionych 24 godzin. W piątek (27 stycznia) doszło do innego ataku terrorystycznego. Uzbrojony Palestyńczyk zaczął strzelać do wiernych, którzy opuszczali jedną z synagog. Ludzie ci uczestniczyli w uroczystościach z okazji dnia pamięci o Holokauście.

https://twitter.com/IsraelMFA/status/1619057148843143168

W wyniku piątkowego ataku śmierć poniosło siedem osób, a trzy zostały ranne. Sprawca masakry nie żyje. Policja zastrzeliła go podczas próby ucieczki.

W związku z zaistniałą sytuacją komendant policji w Jerozolimie podjął stanowczą decyzję. Otóż szef jerozolimskich mundurowych postanowił rozmieścić siły antyterrorystyczne w okolicy miasta tak, aby w razie potrzeby, można było szybciej zareagować.

źródło: Polsat News

Zobacz również: