TVP
foto: YouTube

Jedna z najbardziej lubianych przez widzów TVP dziennikarek została zawieszona. Władze postanowiły odsunąć od wykonywania obowiązków Magdalenę Wolińską-Riedi po tym, jak korespondentka opublikowała w mediach społecznościowych kontrowersyjny wpis. 

Wpis korespondentki TVP w Rzymie nie wszystkim przypadł do gustu

Niewątpliwie Magdalena Wolińska-Riedi uchodzi za jedną z najbardziej lubianych przez widzów dziennikarek TVP. Warto dodać, iż kobieta od kilkunastu lat pracuje jako korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie. Jednak mimo to włodarze stacji właśnie zdecydowali się ją odsunąć od wykonywania obowiązków.

Należy podkreślić, iż powodem takiej decyzji był kontrowersyjny wpis, jaki dziennikarka TVP zamieściła w mediach społecznościowych. Z jego treści wynika, że 43-latka uważa Polaków za rusofobów i germanofobów. Przypuszczalnie kroki podjęte przez szefów Telewizji Polskiej są niczym innym jak karą za te słowa.

Dokładnie rzecz biorąc bulwersujący wpis był częścią wymiany zdań pomiędzy Magdaleną Wolińską-Riedi a Grzegorzem Kuczyńskim, do ktorej doszło na Twitterze. Co ciekawe, afera zaczęła się od sporu wokół użycia określeń naziści i Niemcy, a zakończyła na kontrowersyjnym wpisie opublikowanym przez korespondentkę TVP.

Dziennikarka TVP stwierdziła w nim, iż „wyssaliśmy nienawiść z mlekiem matki”, a także nazwała Polaków rusofobami i germanofobami. Oprócz tego, Wolińska-Riedi podkreśliła, że nie należy obwiniać wszystkich Rosjan za inwazję na Ukrainę.

Koniecznie trzeba odnotować, iż wpis ten odbił się szerokim echem. Współpracownica TVP została ostro skrytykowana. Doszło nawet do tego, że dziennikarka publicznie przeprosiła za swój wpis. „Przepraszam Poniosło mnie w tej dyskusji.Przepraszam wszystkich, których dotknęły moje słowa. Nie to miałam na myśli, a sama ostatecznie podpadłam w niesprawiedliwe generalizowanie i stygmatyzację. Zawsze pracą i działaniami tu na obczyźnie chcę służyć Polsce. Przepraszam, jak już napisalam. Od słowa do słowa i tak bardzo źle wyszło. Żałuję bardzo” – napisała na Twitterze.

Telewizja Polska wystosowała oświadczenie

Okazało się jednak, że przeprosiny nie pomogły. Mało tego, władze TVP zareagowały szybko i stanowczo. Z powodu swojego wpisu Magdalena Wolińska-Riedi została natychmiast odsunięta o wykonywania obowiązków. Wydano nawet specjalny komunikat w tej sprawie. „Spółka jest oburzona tweetem Magdaleny Wolińskiej – Riedi, w którym dziennikarka uznaje Polaków za rusofobów i germanofobów. W Telewizji Polskiej nie ma miejsca na słowa, które godzą w polską rację stanu. Telewizja Polska nie identyfikuje się z wypowiedziami, które wpisują się w rosyjską propagandę” – napisano. „Dziennikarz Telewizji Polskiej zgodnie z zasadami etyki powinien traktować media społecznościowe, jako formę publicznej wypowiedzi, mając na uwadze, że także tam reprezentuje Telewizję Polską S.A. oraz że prywatne wypowiedzi dziennikarzy powszechnie kojarzonych z TVP S.A. mogą być postrzegane jako jej stanowisko i mieć znaczący wpływ na opinie o TVP S.A.” – dodali włodarze stacji.

źródło: Super Express

Zobacz również: