wybuch gazu

Tragiczny wypadek miał miejsce na drodze ekspresowej S8. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Nie żyją aż trzy osoby. Oto kulisy tego makabrycznego zdarzenia.

Śmiertelny wypadek na trasie S8 w województwie podlaskim

Dramat rozegrał się w niedzielę (29 stycznia) po godzinie 5:00 rano w okolicach miejscowości Sikory Pawłowięta. Na pasie S8 samochód osobowy zderzył się z pojazdem ciężarowym. Dodajmy, że feralna droga ekspresowa znajduje się w województwie podlaskim i prowadzi do Białegostoku.

Niestety w wyniku wypadku śmierć poniosły trzy osoby. Ofiary śmiertelne to kierowca i pasażerowie samochodu osobowego. Dodajmy, iż wszyscy zabici to mężczyźni. Natomiast kierujący ciężarówką nie odniósł obrażeń.

Oczywiście na miejscu makabrycznego wypadku pojawiły się służby. Chodzi o cztery jednostki ochotniczej straży pożarnej, ratowników, prokuratora i rzecz jasna policję. Ci ostatni podali wstępne ustalenia odnośnie okoliczności tragicznego zdarzenia na S8. Mundurowi zwrócili uwagę, iż samochód osobowy marki porsche uderzył w tył pojazdu ciężarowego.

„Trzy osoby zginęły w zderzeniu samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym. Do tragicznego wypadku doszło na trasie S8 w Podlaskiem. Objazd w kierunku Białegostoku odbywa się już drogą serwisową” – poinformowali policjanci.

Funkcjonariusze dodali, iż w związku ze zdarzeniem ruch był początkowo zablokowany w obu kierunkach. Z uwagi na działania służb ratowniczych funkcjonariusze kierowali pojazdy na Łomżę. „Ruch na ekspresowej ósemce zablokowany jest w dwóch kierunkach. Obecnie wszystkie pojazdy poruszające się zarówno w stronę Białegostoku, jak i w stronę Warszawy kierowane są na Łomżę” – mówił parę godzin temu rzecznik prasowy podlaskiej policji. Jednak w tej chwili samochody poruszają się w kierunku stolicy normalnie.

Warto podkreślić, iż to nie koniec pracy służb. W tej chwili trwają działania, które mają wyjaśnić bliższe okoliczności wypadku. Te jak na razie pozostają nieznane. Wszystkie czynności policji nadzoruje prokurator.

Na koniec należy przypomnieć, iż w województwie podlaskim aktualnie obowiązuje ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami. Z tego powodu warunki do jazdy samochodem mogą być dużo trudniejsze niż zazwyczaj.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: