lekarze

Prawdopodobnie lekarzom nawet na myśl nie przeszło, że zapowiadający się na standardowy poród, przyjmie tak niespodziewany przebieg. Jakież musiało być ich zdziwienie, gdy zobaczyli dziecko, które dopiero co wyszło z łona matki.

Lekarze zapewnili, że ciąża przebiegała bez komplikacji

Na jednej z meksykańskich porodówek kobieta urodziła dziecko, które swoim wyglądem zszokowało zarówno lekarzy, jak i rodziców. Otóż dziewczynka przyszła na świat z kilkucentymetrowym ogonem, który zwisał nad pośladkami.

Dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie. Zdumieni lekarze zauważyli ogon zaraz po tym, jak wyciągnęli dziewczynkę z łona matki. Wyrastał on z okolicy kości ogonowej, tuż nad lewym pośladkiem.

Lekarze przekazali, że ogon był pokryty skórą i delikatnymi włosami. Co ciekawe, można było nim poruszać, nie wywołując bólu. Mimo nieco zadziwiającego wyglądu, dziewczynka przyszła na świat w dobrym stanie. Jednym problemem okazało się, wykryta w badaniu USG wrodzona wada nerek. Jednocześnie medycy podkreślili, iż nie jest ona w żaden sposób związana z ogonem.

Warto dodać, iż lekarze zwrócili uwagę, że ciąża kobiety przebiegała bez komplikacji. Mama dziecka nie była narażona na promieniowanie, ani inne niekorzystne czynniki, które mogłyby wpłynąć na powstanie takiej „wady”.

Mało tego rodzice niemowlaka są zdrowi. Mają między 20, a 30 lat. Dziewczynka jest ich kolejnym potomkiem. W przypadku pozostałych dzieci nie wystąpiły żadne komplikacje zdrowotne.

Lekarze z Meksyku zwrócili uwagę, że narodziny dziecka z ogonem zdarzają się, chociaż bardzo rzadko. Na całym świecie odnotowano ich do tej pory około 50.

„Po dwóch miesiącach od narodzin i szeregu badań lekarze zdecydowali się na chirurgiczne usunięcie narośli. Ogon miał 5,7 centymetra długości i od 3 do 5 mm grubości” – donieśli dziennikarze. Lekarze wykonali po operacji szereg badań. Na szczęście nie wykazały żadnych nieprawidłowości związanych z zabiegiem. Dziecko jest w dobry stanie i w tej chwili jest już w domu. Po ogonie zostanie jej tylko mała blizna.

źródło: Polsat News

Zobacz również: