GIS

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał ostrzeżenie dotyczące produktu, który można nabyć w popularnej sieci drogerii „Rossmann”. GIS apeluje, aby nie używać groźnego przedmiotu.

GIS wycofało niebezpieczny produkt ze sklepów

Główny Inspektorat Sanitarny właśnie opublikował ostrzeżenie publiczne dotyczące wyrobu do kontaktu z żywnością. Dokładnie rzecz biorąc GIS ostrzegł przez zestawem szklanek świątecznych, które można nabyć w popularnym Rossmannie.

Inspektorzy GIS zbadali próbki wspomnianych szklanek i stwierdzili wysoki poziom migracji ołowiu i kadmu z obszaru obrzeża. Warto dodać, że na niebezpiecznych szklankach znajduje się motyw bałwanka. Natomiast każdy świąteczny zestaw składał się z 2 sztuk szklanek.

Poniżej szczegóły dotyczące groźnego produktu wyprodukowanego w Chinach.
Nazwa: eloy Christmas SZKLANKA 300ML 2 SZT
Nr partii: 061132 170
Nr kodu kreskowego: 8 720573 443425
Importer: Koopman International b.v. Distelweg 88, 1031-HH Amsterdam, Holandia
Dla: Rossmann SDP sp. z o.o., ul. Św. Teresy 109, 91-222 Łódź

Oczywiście w związku z zaistniałym zagrożeniem GIS oraz przedsiębiorca podjęli odpowiednie działania. Firma Rossmann zdecydowała o wstrzymaniu sprzedaży kwestionowanych szklanek. To jednak nie wszystko. Poza tym produkt został również wycofany ze sprzedaży internetowej.

Należy zwrócić uwagę, iż organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie ograniczyły się tylko do wycofania szklanek ze sprzedaży. Inspektorzy GIS prowadzą w tej chwili postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

Na koniec podkreślmy, iż GIS wystosował zalecenia dla konsumentów. Klienci nie powinni używać szklanek wskazanych w komunikacie do spożywania żywności.

źródło: GIS

Zobacz również: