policja obława

Niebezpieczny incydent miał miejsce w centrum największego polskiego miasta. W Warszawie samochód dostawczy wjechał pod tramwaj. Na miejscu zjawiły się służby. Policja bada w tej chwili okoliczności wypadku.

Policja zabrała głos w sprawie stanu zdrowia uczestników zdarzenia

Do groźnie wyglądającego incydentu doszło w dniu dzisiejszym tj. w piątek, 25 listopada, około godziny 9:00 rano. Na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z Nowolipki w Warszawie samochód dostawczy zderzył się z tramwajem. Na miejsce przybył służby, w tym policja.

Najprawdopodobniej auto wymusiło pierwszeństwo i wjechało pod nadjeżdżający tramwaj. Informację taką podał rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. „Tramwaj linii 17 jechał w kierunku pętli PKP Służewiec. Kierowca samochodu dostawczego wymusił pierwszeństwo w trakcie skręcania w lewo. Utrudnienia w ruchu trwały do godz. 9:33” – przekazał przedstawiciel TW.

Jednocześnie rzecznik Maciej Dutkiewicz podał, iż żaden z uczestników wypadku, w tym żaden z pasażerów, nie odniósł obrażeń. Ratownicy z karetki pogotowia przebadali kierowcę samochodu dostawczego. Na szczęście okazało się, że mężczyzna nie wymagał hospitalizacji.

Warto wspomnieć, iż także policja, a konkretnie Edyta Adamus z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji potwierdziła, iż nie ma osób poważnie rannych. Przedstawicielka mundurowych zaznaczyła, iż zarówno motorniczy tramwaju, jak i kierujący autem dostawczym, byli trzeźwi.

Oczywiście w związku z wypadkiem w Śródmieściu pojawiły się utrudnienia w ruchu. Jak przekazał Warszawski Transport Publiczny przez kilkadziesiąt minut tramwaje linii 17 i 33 kursowały w obydwu kierunkach trasami objazdowymi (rondo Radosława – Okopowa – rondo Kercelak – al. Solidarności – al. Jana Pawła II). Na szczęście lekko uszkodzony skład sprawnie usunięto z torowiska, a ruch przywrócono.

W tej chwili funkcjonariusz policji pracują nad ustaleniem dokładnych okoliczności groźnego zdarzenia na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z Nowolipki w Warszawie.

źródło: Polsat News

Zobacz również: