atak

Nadciągają kontrole w polskich domach. Kontrolerzy sprawdzą, czy posiadamy pewne urządzenia oraz czy w związku z tym nie złamaliśmy prawa. W najgorszym wypadku będziemy musieli zapłacić sporą karę finansową.

Nie wpuszczając kontroli możesz narazić się Urzędowi Skarbowemu

W myśl polskiego prawa obowiązkowo należy opłacać abonament RTV. Warto zwrócić uwagę, iż musimy go opłacać nawet, jesli nie korzystamy z usług radiowych i telewizyjnych.

Prawdopodobnie chcąc uszczelnić system, Poczta Polska postanowiła ruszyć z kontrolami. Pracownicy urzędu wyślą kontrolerów, którzy sprawdzą, czy w naszych domach, a nawet samochodach, są urządzenia, które mogą odbierać sygnał telewizyjny lub radiowy.

Jeśli osoby przeprowadzające kontrolę ustalą, że posiadamy odbiorniki, które są sprawne, to przyjdzie nam zapłacić zaległy abonament i karę finansową. Warto dodać, iż od stycznia 2023 r. grzywna wynosić będzie: w przypadku radioodbiornika 261 zł; a w przypadku telewizora lub telewizora i radioodbiornika 819 zł.

Oczywiście nie mamy obowiązku wpuszczać do domu urzędników, którzy przeprowadzają kontrolę. Jednak jeśli odmówimy wstępu do mieszkania pracownikom Poczty Polskiej, możemy ponieść dużo bardziej surowe konsekwencje.

Jeśli postanowimy nie wpuszczać do domu kontroli z Poczty Polskiej, może nas spotkać niezbyt miła niespodzianka z Urzędu Skarbowego. O jaką sytuację konretnie chodzi?

Otóż w przypadku, kiedy w niedozowlony sposób spróbujemy utrudnić czynności urzędnika, mogą spotkać nas przykre konsekwencje. Kontroler może nałożyć na nas karę finansową. Dodajmy, iż za czynności podlegające karze uznaje się np. znieważenie. W ekstremalnej sytuacji przyjdzie nam zapłacić nawet 30. krotność miesięcznego abonamentu. Natomiast sprawa może trafić do Urzędu Skarbowego.

źródło: gazeta.pl

Zobacz również: