Putin

W mediach społecznościowych pojawiło się najnowsze nagranie z Władimirem Putinem. Opinia publiczna zaczęła się zastanawiać, czy przypadkiem rosyjski przywódca nie jest w stanie krytycznym?

Putin „siedzi przy stole nad ciastem, sapie, mamrocze”

W piątek, 25 listopada prezydent Rosji spotkał się z kobietami, które podobno były matkami żołnierzy poległych na Ukrainie. Putin wyjaśniał zgromadzonym, że „wszyscy kiedyś umrzemy”, a śmierć ich synów „nie pójdzie na marne”. Poza tym dyktator zwrócił uwagę, „że z powodu alkoholu czy wypadków drogowych też ginie mnóstwo Rosjan”.

Trzeba jednak podkreślić, iż matki były podstawione. W rzeczywistości okazały się nimi urzędniczki. Natomiast cały ten teatrzyk miał uspokoić wściekłe nastroje w Rosji.

„Władimir Putin fałszywie przedstawił spotkanie z 18 wybranymi wpływowymi przedstawicielkami rosyjskiej sfery politycznej jako otwartą dyskusję z matkami zmobilizowanych” – stwierdził amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW). „Spotkanie (…) miało służyć złagodzeniu niezadowolenia krewnych rezerwistów i wyciszenia apeli prawdziwych matek i żon. W minionych tygodniach media niezależne informowały o ich wezwaniach, by zmobilizowani byli lepiej szkoleni, wyposażani i by nie wysyłano ich na linię frontu” – dodali eksperci.

Co ciekawe, spotkanie zaaranżowane przez Kreml pokazało coś zupełnie innego. Otóż na filmie nagranym w trakcie spotkania widać, iż stan Putina jest naprawdę zły.

„Siedząc przy stole zastawionym ciastem, kawą i owocami, wciąż sapał, z trudem łapał oddech, wydawał się mamrotać” – zaznaczyli brytyjscy dziennikarze. „Putin wydawał się fizycznie niesprawny, nie mógł złapać tchu, kiedy mówił wielokrotnie przerywał, by odchrząknąć i trudno było mu znaleźć słowa. Jego stan podobno jest krytyczny” – dodali przedstawiciele mediów z Wysp Brytyjskich.

źródło: Super Express

Zobacz również: