nie żyje były prezydent

Smutna wiadomość ujrzała światło dzienne. Nie żyje popularna piosenkarka – Irene Cara. Artystka zmarła w wieku 63 lat. Świat poznał ją głównie z wykonania wielkiego przeboju, który nucił cały świat.

Irene Cara była nie tylko piękną, ale także utalentowaną kobietą

Zmarła Amerykanka była niezwykle utalentowaną kobietą. Artystka nie tylko śpiewała, ale i komponowała utwory, grała w filmach i tańczyła. Na świecie stała się gwiazdą dzięki dwóm kultowym musicalom „Sława” oraz „Flashdance”.

Obie produkcje powstały na początku lat 80. Warto podkreślić, iż za piosenkę do tego drugiego musicalu otrzymała Oscara. To jednak nie wszystko. Utwór „Flashdance… What a Feeling” zdobył także Złoty Glob.

Należy zwrócić uwagę, iż urodzona w Nowym Jorku w 1959 r., Irene Cara była osobą wielu talentów. Ponadto była piękną kobietą. Jako trzylatka została jedną z pięciu finalistek konkursu „Mała Miss Ameryki”. W wieku pięciu lat dziewczynka zaczęła grać ze słuchu na pianinie. Następnie rodzice wysłali ją na zajęcia muzyczne i taneczne.

Jako nastolatka występowała hiszpańskojęzycznej telewizji. Aczkolwiek można było ją podziwiać także w programach dużych amerykańskich stacji. Irene Cara pojawiła się u boku takich gwiazd jak Bill Cosby czy Morgan Freeman.

Jak już wspomnieliśmy, artystka ogólnoświatowy rozgłos zyskała dzięki roli w „Sławie” z 1980 r. Dodajmy, iż początkowo Irene Cara miała w nim tylko zatańczyć. Jednak, gdy producent usłyszał jej głos, postanowił zmienić scenariusz. Rozbudował jej postać Coco Hernandez.

Koniecznie trzeba wspomnieć, iż dwie piosenki z tego musicalu stały się wielkimi hitami. Mowa o tytułowej piosnce „Fame” oraz innym przeboju z tego filmu „Out Here on My Own”. Co ciekawe, soundtrack z tej produkcji stał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt z muzyką filmową w historii.

Później przyszedł jeszcze większy sukces związany z przebojem „Flashdance…What a Feeling” z musicalu „Flashdance”. Jak już wspomnieliśmy, Irene Cara została za niego wyróżniona Oscarem i Złotym Globem. Niespodziewanie sława artystki zaczęła szybko gasnąć. Nigdy nie udało jej się nawiązać do sukcesów z lat 80.

W tej chwili nie wiadomo z jakiego powodu zmarła Irene Cara. Jak na razie ujawniono jedynie, że piosenkarka zmarła w swoim domu na Florydzie.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: