lekarz zapładniał pacjentki

Szokujące doniesienia napłynęły ze Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że jeden z tamtejszych ginekologów stosował dość oryginalny i zarazem odrażający sposób leczenia niepłodności.

Lekarz korzystał z własnego nasienia. Sprawa trafiła do sądu

Niewątpliwie ginekolog Morris Wortman z USA uchodził za specjalistę w leczeniu niepłodności. W trakcie swojej kariery lekarskiej pomógł wielu pacjentkom, które miały problem z tradycyjnym zajściem w ciążę. Medyk stosował popularną metodę in vitro.

Oczywiście pacjentki doktora Wortmana były przekonane, iż lekarz do sztucznego zapłodnienia używa nasienia anonimowych dawców. Tymczasem, właśnie wyszły na jaw bulwersujące informacje. Okazuje się, iż ginekolog sam był dawcą.

Cała sprawa została ujawniona dzięki 35-letniej Morgan Hellquist. Kobieta była pacjentką doktora Wortmana. Zresztą podobnie jak jej mama. Hellquist zwróciła się do specjalisty, ponieważ jej mąż nie mógł mieć dzieci w związku z przebytym wypadkiem samochodowym.

35-latka dowiedziała się, że ginekolog Wortman, u którego leczyła się od 9 lat, jest jej biologicznym ojcem. Początkowo Morris Wortman poinformował Morgan, że dawcą nasienia był ówczesny student uniwersytetu medycznego w Rochester Medical. Jednak Hellquist postanowiła znaleźć swojego biologicznego ojca.

Kobieta zdecydowała się przeprowadzić testy DNA. Wówczas odkryła, że ma przynajmniej sześcioro przyrodniego rodzeństwa. Wszyscy oni zostali poczęci w wyniku sztucznego zapłodnienia w latach 80. Wiele wskazuje na to, że ich biologicznym ojcem jest ginekolog Wortman. Medyk w sekrecie używał własnego nasienia zamiast tego z banku anonimowych dawców.

Jak doszło do tego, iż Morgan Hellquist zainteresowała się tematem swojego pochodzenia? Otóż stało się to po badaniu USG w trakcie którego Wortman czynił jej dziwne uwagi. Lekarz chciał, aby zdjęła maskę. Później medyk zawołał swoją żonę do gabinetu i zapytał ją, czy widzi podobieństwo między nim a Morgan. Oprócz tego, zwrócił się rzekomo do Hellquist słowami: „Jesteś naprawdę dobrym dzieckiem, takim dobrym dzieckiem”.

Na koniec warto wspomnieć, iż 35-latka skierowała przeciwko ginekologowi pozew do sądu. Doktor Wortman odpowie za błąd w sztuce lekarskiej, zadawanie cierpienia emocjonalnego, zaniedbanie i oszustwa. Morgan Hellquist chce uzyskać od lekarza wysokie odszkodowanie za „znaczną traumę”.

Źrodło: o2.pl

Zobacz również: