Michał W. z Ich Troje
Youtube

Znany piosenkarz i gwiazdor grupy „Ich Troje”, Michał W. może trafić na wiele lat do więzienia. Gwieździe grozi nawet 10 lat bezwzględnej odsiadki. Wiadomo, o co jest oskarżony. Wszystko potwierdziła prokuratura. 

Michał W. trafi do więzienia? Gwiazdorowi „Ich Troje” grozi 10 lat

Jak donosi Polska Agencja Prasowa i portal Wirtualna Polska, piosenkarz Michał W. znalazł się w poważnych tarapatach. Lider grupy „Ich Troje” jest kolejną osobą, która została oskarżona w sprawie SKOK Wołomin i wyłudzania wielomilionowych pożyczek. Jak donoszą media i prokuratura, Michałowi W. może grozić nawet 10 lat więzienia.

PAP potwierdza, że we wtorek 19 października Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga postawiła Michałowi W. zarzuty. Lider „Ich Troje” jest oskarżony o przekładanie poświadczających nieprawdę oraz podrobionych dokumentów. Celem tego było wyłudzenie wielomilionowych pożyczek w SKOK Wołomin.

„Zarzut dotyczy doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie w kwocie 2 800 000 zł.” – potwierdza w rozmowie z Polską Agencją Prasową, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Katarzyna Skrzeczkowska.

Okazuje się, że Michał W. zaciągnął w 2006 roku olbrzymią pożyczkę, której później miał nie spłacić. „W celu uzyskania pożyczki podejrzany przedłożył nierzetelne pisemne oświadczenie o swoich dochodach, które znacznie zawyżył, a także podał nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela.” – dodaje rzecznik warszawskiej prokuratury.

Co ciekawe, jak przypomina portal Wirtualna Polska, w listopadzie 2019 roku dokładnie w tej samej sprawie SKOK Wołomin zarzuty usłyszała Dominika Tajner. To była żona Michała W., a jednocześnie córka Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Tajner została wówczas oskarżona o wyłudzenie kredytu w kwocie 1 miliona złotych. Broniła się, że została oszukana przez osoby powiązane ze SKOK-iem, a sama nie ujrzała z tego rzekomego kredytu ani jednej złotówki.

Jaki los czeka lidera grupy „Ich Troje”, Michała W.? O wszystkim zadecyduje sąd.

źródło: PAP, Wirtualna Polska, media

Zobacz również: