policja

Policja dokonała zaskakującego odkrycia. W trakcie przeszukania, na pozór zwykłego, dostawczego busa funkcjonariusze odnaleźli coś, co bardzo ich zszokowało. 

Policja skontrolowała samochód dostawczy

Z pewnością policjanci z Kostrzyna nad Odrą nie spodziewali się, iż znajdą w dostawczaku to, co znaleźli. Był wtorek 19 października, kiedy policja zatrzymała do rutynowej kontroli bus prowadzony przez 25-latka.

Podczas przeszukania auta policja odkryła, iż w przestrzeni bagażowej znajdują się 34 osoby. Jak nie trudno się domyślić, byli to nielegalni imigranci. Kierowca dostawczego busa trafił do aresztu.

Warto podkreslić, iż kontroli dokonano w ramach współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Szczegóły dotyczące wspomnianego zdarzenia przekazał rzecznik lubuskiej policji. „Mundurowi po zatrzymaniu pojazdu do kontroli sprawdzili przestrzeń bagażową, gdzie ujawnili 34 osoby” – wyjaśnił Marcin Maludy. Przedstawiciel służb przekazał również informację dotyczącą samego kierowcy auta. Okazuje się, że był nim 25-letni obywatel Rumunii. „Zarówno z nim, jak i z pozostałymi osobami wykonywane są czynności” – tłumaczył Maludy.

Co dalej? Jak już wspomnieliśmy, policja zatrzymała kierującego busem dostawczym Rumuna. Funkcjonariusze zamierzają zwrócić się do odpowiednich organów z wnioskiem o tymczasowe zabezpieczenie busa. Wszystko dlatego, iż pojazd mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa.

Jednocześnie policja, a także strażnicy graniczni wystosowali apel do wszystkich mieszkańców regionu. Służby proszą obywateli o współpracę. Konretnie rzecz biorąc chodzi o przekazywanie informacji, które mogą pomóc udaremnić wszelkie próby przewozu nielegalnych imigrantów lub innych podejrzanych osób.

O tym jak istotna jest współpraca na linii zwykli ludzie, a poszczególne instytucje, świadczą słowa rzecznika lubuskiej policji. „Ta sytuacja pokazuje jak ważne jest uzupełnianie się różnych instytucji” – podkreślił Marcin Maludy.

Źródło: Super Express

Zobacz również: