nowa partia sejm rp

Wiele ostatnio dzieje się na polskiej scenie politycznej. W związku z tym sondażownie niemal prześcigają się w badaniu preferencji wyborczych Polaków. Nowy sondaż, tym razem przeprowadzony przez Kantar, wskazuje, jaka jest obecnie przewaga Prawa i Sprawiedliwości. 

Nowy sondaż bez większego optymizmu dla Prawa i Sprawiedliwości

W sondażu przeprowadzonym przez Kantar uwzględniono koalicję Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską oraz Partią Republikańską. W chwili obecnej według badania, na taką koalicję chce zagłosować 32% pytanych osób.

Sondaż wyborczy wskazał też, że wciąż za plecami Prawa i Sprawiedliwości znajduje się Koalicja Obywatelska. Jej strata obecnie stopniała. KO według badania Kantaru może liczyć na poparcie rzędu 25%. Podium domyka Polska 2050 z tylko 10% poparciem, co oznacza kolejne spadki ruchu Szymona Hołowni po powrocie do polskiej polityki Donalda Tuska.

Oprócz wskazanych trzech partii do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej weszłyby jeszcze dwa ugrupowania. Według badania Kantaru to Lewica z 7% wynikiem oraz Konfederacja, na którą głosowanie zadeklarowało 6% badanych.

Poza progiem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Porozumienie Jarosława Gowina. Co ciekawe, aż 14% ankietowanych wciąż nie ma zdania na kogo zagłosować w najbliższych wyborach parlamentarnych.

źródło: Interia, Kantar

Zobacz również: