1 listopada

Choć kilka dni temu informowaliśmy, że Adam Niedzielski uspokajał, że nie zamierza zamykać cmentarzy na 1 listopada, to teraz wygląda na to, że sytuacja się nieco skomplikowała. Zatem co z cmentarzami 1 listopada?

Nagła zmiana decyzji? Co z cmentarzami 1 listopada?

Kilka dni temu Adam Niedzielski uspokajał, że rozmawiał już z Premierem Rzeczypospolitej Polskiej, Mateuszem Morawieckim. Dodał, że rząd nie zamknie cmentarzy na Wszystkich Świętych. „Absolutnie nie przewidujemy takiego rozwiązania. Miałem już przyjemność rozmawiać na ten temat z premierem i ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali.” – przekazał wówczas na łamach „Newsroomu” Wirtualnej Polski. Teraz jednak wśród opinii publicznej wdarł się niepokój. Wszystko przez słowa wiceministra zdrowia, Waldemara Kraski, które zdaje się, że… przeczą wcześniejszej deklaracji Niedzielskiego. Co takiego powiedział Kraska?

Po słowach wiceszefa resortu zdrowia można zastanawiać się, co szykuje nam rząd. „Decyzje o zamknięciu cmentarzy na 1 listopada będą podejmowane na podstawie kilku kryteriów. Nie tylko liczby nowych zakażeń, ale też liczby osób hospitalizowanych w powiecie, województwie, czy liczby osób zaszczepionych.” – przyznał Waldemar Kraska. „Decyzji całościowych, obejmujących cały kraj nie będziemy podejmować, będziemy starali się reagować punktowo, jeżeli będzie zła sytuacja w danym powiecie, te restrykcje będziemy wprowadzać.” – dodał. Wszyscy zastanawiają się, o co chodzi. Przecież jeszcze kilkadziesiąt godzin temu Adam Niedzielski zarzekał się, że odpowiadając, co z cmentarzami, że te nie będą zamykane.

„Rząd chce decydować, kto będzie mógł odwiedzić groby bliskich, a kto nie…. Dość bezprawnych obostrzeń!” – apelują w ostrych słowach działacze Konfederacji, komentując słowa Waldemara Kraski.

źródło: Polskie Radio Program 1, Onet, media, Facebook

Zobacz również: