1 listopada Niedzielski

Wszyscy od wielu tygodni zastanawialiśmy się, co z cmentarzami 1 listopada. Przecież nadciąga czwarta fala koronawirusa, a w głowie mamy wydarzenia sprzed roku, kiedy to rząd z dnia na dzień zamknął cmentarze, co wywołało nie tylko spory tłok przy grobach, ale i ogromne społeczne obudzenie. Jak będzie w tym roku na Wszystkich Świętych? Czy święto zmarłych będziemy obchodzić na grobach bliskich? Poznaliśmy odpowiedź. Wygłosił ją nie kto inny, jak sam Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski wyjawił, co z cmentarzami 1 listopada

Na odpowiedź na to pytanie czekaliśmy dość długo. W ostatnich dniach obserwujemy coraz bardziej dynamiczny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem. W związku z tym Adam Niedzielski postanowił podjąć decyzję. Zrobił to w konsultacji z Premierem Rzeczypospolitej Polskiej, Mateuszem Morawieckim. Dlatego też, już dziś wiemy, co z cmentarzami 1 listopada.

„Mamy zupełnie inną sytuację w tym roku w związku ze szczepieniem.” – przyznał Adam Niedzielski w rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski. „To nie jest tak, że będziemy mieli do czynienia w tym roku z jakimś gwałtownym skokiem liczby zakażeń. Przypomnę, że w ubiegłym roku mieliśmy tak, że ta liczba zwiększyła się tydzień do tygodnia z 3 tysięcy do 9 tysięcy. W ubiegłym roku w analogicznym okresie mieliśmy takie skoki. W tym roku to nam nie grozi, więc w związku z tym nie ma potrzebny podejmować takich szybkich, zaskakujących decyzji, bo epidemia rozwija się o wiele wolniej, właśnie ze względu na tę naturalną barierę wynikającą ze szczepień.” – dodał, zanim otwarcie przyznał, co z cmentarzami 1 listopada.

„Tak” – odparł Adam Niedzielski na pytanie, czy jest pewny, że w tym roku cmentarze na Wszystkich Świętych nie będą zamknięte. „Absolutnie nie przewidujemy takiego rozwiązania. Miałem już przyjemność rozmawiać na ten temat z premierem i ustaliliśmy, że żadnych takich środków nie będziemy podejmowali.” – dodał Minister Zdrowia.

źródło: Newsroom Wirtualna Polska, media

Zobacz również: