Klaudia Jachira obrażona w sejmie

Wczorajsze obrady w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej przyniosły gigantyczne emocje. Dopiero co pisaliśmy o ostrym wystąpieniu Mateusza Morawieckiego, a teraz internet obiegło nagranie z przemówienia posłanki Koalicji Obywatelskiej. Klaudia Jachira, bo o niej mowa, zdecydowała się na happening przez który spadły na nią gromy. I to także ze strony opozycji. Zobacz nagranie u dołu tekstu.

Klaudia Jachira przekroczyła kolejną granicę?

Tak przynajmniej twierdzą posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz część posłów opozycji. Jachirę skrytykował nawet Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu do PiS-u z dnia na dzień coraz dalej. Co takiego wyczyniała tym razem Klaudia Jachira, która już przyzwyczaiła do kontrowersji? Posłanka na mównicy sejmowej postanowiła zmienić treść… Roty. To właśnie ta pieśń jest hymnem m.in. Ludowców.

„Ciężko to w ogóle komentować. Nie przystoi to ani w polskim Sejmie, ani przeinaczanie utworu, który był symbolem walki o wolność, o Polskę, o prawo do nauczania języka polskiego, o to żeby nie utracić swojej tożsamości. Utwór Marii Konopnickiej, który pretendował do roli hymnu polskiego, jest jedną z najważniejszych pieśni patriotycznych Polski.” – grzmi Władysław Kosiniak-Kamysz, krytykując „przemówienie” Jachiry na antenie Polsatu.

A co zrobiła sama Klaudia Jachira? Nagranie z jej wystąpienia można zobaczyć w dalszej części tekstu. „Gdyby Maria Konopnicka pisała „Rotę” dzisiaj, to pewnie brzmiałaby ona tak: Nie rzucim Unii skąd nasz ród, praw kobiet ani mowy. Polskie my córy, polski lud, Rzepichy szczep piastowy. Nie damy, by nas zgłębił wróg! Tak nam dopomóż Tusk, tak nam dopomóż Lempart.” – recytowała posłanka Koalicji Obywatelskiej, cytowana dziś przez portal Onet.pl.

„Do krwi ostatniej kropli z żył bronić będziemy sądów. Aż się rozpadną w proch i w pył niesprawiedliwe wasze rządy! Twierdzą nam będzie każdy próg! Tak nam dopomóż Hołownia, tak nam dopomóż Biedroń.” – kpiła sobie dalej Klaudia Jachira. Wszystko widać na poniższym nagraniu.

Cóż, nam na myśl nasuwa się jedno słowo. Komentarz do całej sytuacji pozostawimy jednak Wam.

źródło: media, Polsat, goniec.pl, Onet

Zobacz również: