wypadek na przejściu dla pieszych

Wypadek na przejściu dla pieszych w województwie śląskim to kolejna tragedia z udziałem pieszego. Tym razem, zginęła 41-letnia kobieta. Cały czas trwa ustalanie sprawcy. Aczkolwiek wiele wskazuje na to, że ofiara również złamała przepisy.

Wypadek na pasach. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Do tragicznego zdarzenia doszło na Śląsku. Dokładnie rzecz biorąc, w miejscowości Mikołów samochód potrącił pieszego. Dyżurny Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej w Katowicach poinformował, iż wypadek miał miejsce w sobotę wcześnie rano około godziny 5:30 na ulicy Gliwickiej.

Niestety, potrącona przez auto kobieta zmarła pomimo reanimacji. Kto jest sprawcą wypadku nie wiadomo. Policja cały czas prowadzi czynności mające na celu ustalenie kim jest kierowca samochodu, który na drodze krajowej nr 44 uderzył w ofiarę, która przechodziła przez pasy. „Na przejściu dla pieszych została potrącona piesza przez nieznanego sprawcę, który odjechał z miejsca zdarzenia. Trwają czynności zmierzające do jego wykrycia” – przekazali funkcjonariusze policji.

Lokalne media podały kilka szczegółów dotyczących tego tragicznego zdarzenia. Według dziennikarzy, kierowca jechał szybko. Z tego powodu, uderzył w 41-latkę z ogromną siłą. Ofiara wypadku poniosła śmierć na miejscu.

W sieci pojawiły się także informacje dotyczące zmarłej kobiety. Otóż okazuje się, iż była to 41-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej. Niezwykle szokujące wydają się także zeznania ludzi, na oczach których rozegrała się tragedia. „Według świadków, kobieta przechodziła na czerwonym świetle, a sprawca, który poruszał się samochodem osobowym zbiegł” – wyjaśniła mł. asp. Ewa Sikora, oficer prasowy KMP w Tychach.

Wydaje się, że kwestią czasu jest odnalezienie kierowcy. Policja robi co w jej mocy, aby dotrzeć do sprawcy wypadku oraz ustalić jak dokładnie wygladał wypadek. Jednak póki co, nie odkryto tożsamości osoby, która kierowała autem. Niewiadomą pozostaje też marka samochodu, który uderzył w 41-latkę. Choć w tej kwestii pojawiły się pewne przypuszczenia. „Prawdopodobnie jest to skoda fabia” – podali dziennikarze.

Źródło: Wp.pl

Zobacz również: