nie żyje nastoletni chłopak

Wypadek w pracy, niestety, zdarza się od czasu do czasu. Jednak sytuacja, która miała miejsce w województwie lubuskim była wyjątkowo makabryczna. Kobieta została dosłownie przebita na wylot!

Wypadek będą badać przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy

Do dramatycznego zdarzenia doszło w środę, 27 października. Makabryczne sceny rozegrały się na terenie tartaku, który znajduje się w Słońsku w województwie lubuskim. Około południa młoda pracownica zakładu obróbki drewna została dosłownie przebita przez listwę, którą wyrzuciła stojąca nieopodal maszyna. Zadziwiający i przerażający zarazem wypadek. „Doszło do wyrzucenia drewnianej listwy z wielopiły i zranienia nią kobiety (przebicie na wylot). Na miejsce wezwano służby. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i skróceniu listwy z obydwu stron ciała celem umożliwienia właściwego udzielenia pomocy medycznej i transportu” – poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie.

Oczywiście na pomoc poważnie rannej kobiecie wezwano odpowiednie służby. 22-latka trafiła do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Warto podkreślić, iż poszkodowana w wypadku została przetransportowana do lecznicy przy pomocy śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego. „Ranna kobieta została zabrana śmigłowcem do szpitala w Gorzowie” – wyjaśniła st. sierż. Klaudia Biernacka, rzecznik policji w Sulęcinie.

Chociaż wypadek wyglądał makabrycznie, to 22-latka była cały czas przytomna. Póki co, nie mamy informacji dotyczących jej obecnego stanu zdrowia. Natomiast to, co wiadomo na pewno to fakt, iż na miejscu pracują odpowiednie służby. „Trwa wyjaśnianie przyczyn oraz okoliczności, w jakich doszło do wypadku przy pracy” – zaznaczyła st. sierż. Biernacka.

Na koniec warto dodać, iż o zdarzeniu została powiadomiona także Państwowa Inspekcja Pracy. Prawdopodobnie przedstawiciele tej instytucji również podejmą działania, które pomogą ustalić przyczyny wypadku.

Źródło: Fakt

Zobacz również: