Adam Niedzielski

Sytuacja pandemiczna w Polsce systematycznie pogarsza się. Prawdopodobnie z tego powodu Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie zbliżających się Wszystkich Świętych. Minister Zdrowia wystosował ważny apel do Polek i Polaków.

Niedzielski wskazał sposób na realne zabezpieczenie się przed COVID-19

Jak każdy z nas widzi i słyszy, sytuacja pandemiczna jest z każdym dniem coraz gorsza. Wydaje się, iż z tego powodu Adam Niedzielski poświęcił część swojej konferencji na temat psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej również kwestii koronawirusa.

Minister Zdrowia podkreślił, iż w tej chwili działania kierowanego przez niego resortu skupiają się na poszerzaniu bazy łóżkowej. Dzięki temu rządzący chcą zapobiec konieczności relokowania pacjentów z rejonów o najwyższym poziomie zachorowań. Niedzielski podkreślił, iż najbardziej zagrożone są zwłaszcza dwa obszary naszego kraju. „Obserwujemy dużą koncentrację zachorowań w dwóch regionach – woj. lubelskim i podlaskim”, „Obecnie rząd skupia się na dostosowaniu infrastruktury łóżkowej. Jednak w porównaniu z ubiegłym rokiem sytuacja jest dużo lepsza” – wyjaśnił szef MZ.

Poza tym, polityk wspomniał o tym, iż aktualnie uruchomiono szpital tymczasowy w Ostrołęce w województwie mazowieckim, a w planach jest otwarcie szpitala w Poznaniu oraz na warszawskim Okęciu. Jednocześnie szef resortu podkreślił, iż w sytuacji dalszego wzrostu liczby zachorowań będa podejmowane kolejne działania. Być może na Stadionie Narodowym ponownie zostanie zlokalizowana lecznica.

Oczywiście Niedzielski zabrał głos w sprawie ewentualnych obostrzeń. „Restrykcje są elementem, który będzie wykorzystywany w ostatniej kolejności” – zaznaczył minister. Przedstawiciel MZ podkreślił, iż konieczne jest jednak przestrzeganie podstawowych zasad reżimu sanitarnego. Polityk zwrócił także uwagę na to, iż osoby niezaszczepione nie będą obejmowane żadnymi ograniczeniami. Wszystko z powodu braku takiej rekomendacji ze strony Rady Medycznej. Zatem jak na razie nie będzie trzeba okazywać certyfikatów covidowych przed wejściem np. do restauracji czy kina.

Niemalże w przededniu Wszystkich Świętych Adam Niedzielski zaapelował do Polaków. „Szczepienie i maseczki. Maseczki są realnym zabezpieczeniem”, „Apeluję do wszystkich, aby nosić maseczki na cmentarzach” – przekonywał szef resortu.

Źródło: goniec.pl

Zobacz również: