Rosja

Niecodzienny widok w jednym z polskich miast, gdzie zapalił się 11-piętrowy wieżowiec. Pożar wybuchł na 9. piętrze, ale ogień osiągnął takie rozmiary, że sięgnął aż dachu budynku. Strażacy zdecydowali się ewakuować ponad 100 osób, a na miejsce zadysponowano wiele jednostek gaśniczo-ratunkowych.

Pożar we Wrocławiu. Olbrzymia akcja i ewakuacja mieszkańców

O sprawie rozpisują się ogólnopolskie, a także lokalne media. Nagranie wideo pojawiło się w mediach społecznościowych jednego z lokalnych portali internetowych. Publikujemy je u dołu tekstu. Co ciekawe, dziennikarz zdołał nagrać całą sytuację tuż po tym, jak pożar zaczął się rozprzestrzeniać. Jeszcze zanim służby ratunkowe zdołały dojechać na miejsce.

Co było przyczyną pożaru? Ze świadkami udało się porozmawiać dziennikarzowi serwisu 24wroclaw.pl. W mieszkańcu miało dojść do bliżej nieokreślonego wybuchu, a następnie błyskawicznie pojawiły się ogromne płomienie ognia. Czy ktoś ucierpiał?

„Niestety jedna osoba została poszkodowana. Ratownicy prowadzili reanimację.” – opisuje portal 24wroclaw.pl. Niestety, 52-letniego mężczyzny, który przebywał w objętym pożarem mieszkaniu nie udało się uratować.

„Pożar był tak intensywny i mocno rozwinięty, że ucierpiały również sąsiednie mieszkania.” – czytamy w rzeczonym źródle. Na razie nie wiadomo, jakie są straty. Trwa ich szacowanie. Wiadomo, że w akcji uczestniczyło co najmniej kilka zastępów wrocławskiej straży pożarnej. Ewakuowano też około 100 mieszkańców. Nie wiadomo, czy ze względu na zniszczenia część z nich będzie mogła wrócić do swoich mieszkań. Prawdopodobnie nie i wówczas, konieczna będzie pomoc miasta w celu zorganizowania lokali zastępczych. Sytuacja jest rozwojowa i będziemy o niej na bieżąco Państwa informować.

źródło: RMF FM, 24wroclaw.pl, media

Zobacz również: