szkoła

Szkoła to miejsce, w którym dzieci powinny czuć się bezpiecznie. Tymczasem, właśnie wyszło na jaw, iż dyrektor jednej z placówek oświatowych w województwie mazowieckim groził uczniowi nożem. Przedstawiamy szczegóły tego szokującego zdarzenia.

Dyrektor szkoły miał zachować się nieodpowiednio wobec ucznia

Niewątpliwie dyrektor pełni niezwykle ważną rolę w każdej szkole. Najogólniej rzecz ujmując, kieruje podległą sobie instytucją, reprezentuje ją na zewnątrz, a przede wszystkim sprawuje opiekę nad dziećmi i młodzieżą. Jednakże sytuacja, która rzekomo miała miejsce w mławskiej placówce oświatowej pokazuje, iż czasem jest nieco inaczej. Warto jednak podkreślić, iż jest to skrajny przykład.

O co chodzi? Otóż dyrektor szkoły średniej w Mławie miał grozić 15-latkowi nożem. Chłopak, będący uczniem klasy pierwszej tejże placówki, miał paść ofiarą gróźb z powodu niewłaściwego zachowania w stosunku do swojego kolegi. „Dyrektor jednej ze szkół średnich w Mławie miał grozić nożem 15-letniemu uczniowi” – poinformowała jedna z rozgłośni radiowych. Jeśli to prawda, to trzeba przyznać, że pedagog użył dość bulwersujących metod wychowawczych wobec dziecka.

Warto podkreślić, iż cały czas trwają prace odpowiednich organów, które chcą wyjaśnić, co dokładnie wydarzyło się na terenie mławskiej placówki oświatowej. Póki co, Prokurator Rejonowy w Mławie Marcin Bagiński potwierdził, iż tego typu zawiadomienie wpłynęło do prokuratury. Jednocześnie na obecnym etapie śledztwa nie są przekazywane żadne szczegóły na ten temat. Być może więcej informacji zostanie podanych do publicznej wiadomości w przyszłym tygodniu. Wówczas powinniśmy się dowiedzieć, czy faktycznie szkoła była miejscem tego skandalicznego zdarzenia.

Kończąc podkreślmy, iż Kamil Rytelewski, zastępca Prokuratura Rejonowego w Mławie, wyjaśnił, iż postępowanie śledczych jest prowadzone w kierunku art. 190 Kodeksu karnego. Chodzi o kierowanie gróźb karalnych. Takie przestępstwo jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Super Express, Radio Dla Ciebie

Zobacz również: