Paweł Zalewski opuszcza Platformę Obywatelską

Tego nie był w stanie przewidzieć nikt. Można więc śmiało rzecz, o zaskakującej decyzji byłego już członka Platformy Obywatelskiej, który zmienia polityczne barwy.

Paweł Zalewski dołącza do Polski 2050 Szymona Hołowni

Sam Paweł Zalewski jakiś czas temu został zawieszony w strukturach Platformy Obywatelskiej. Odwoływał się od tej decyzji, ale kilka dni temu zmienił zdanie. Wycofał odwołanie i opuścił Platformę Obywatelską. Plotkowano, że może zasilić Polskie Stronnictwo Ludowe. „Jeśli będzie wyrażał na to ochotę, to ja nie widzę problemu.” – tak komentował tę sprawę jeden z liderów Ludowców, Marek Sawicki.

Okazuje się jednak, że pokłócony z Platformą Obywatelską, Paweł Zalewski obrał zupełnie inny kierunek. Dziś został zaprezentowany jako nowy członek koła parlamentarnego Polska 2050, którym „zdalnie” dowodzi Szymon Hołownia. Zalewski jest zaskoczony, jak ciepło i profesjonalnie został przyjęty w nowej opcji politycznej. Mówi, że kluczowe dla niego były argumenty polityczne. Tylko takimi się kieruje.

„Przyjąłem propozycję, zaproszenie do Polski 2050 także biorąc pod uwagę to doświadczenie, o którym mówił Szymon – wiem i doświadczyłem tego, jak rujnująca dla Polski jest sytuacja, w której dwie główne partie polityczne zawładnęły emocjami Polaków, w której ta walka odbywa się kosztem polskich interesów, interesów polskich rodzin, w której chodzi tak naprawdę o władzę, a nie o służenie Polakom.” – komentuje na gorąco Paweł Zalewski.

Po dołączeniu Pawła Zalewskiego, koło parlamentarne Polska 2050 liczy już 8 posłów. Szymon Hołownia jest także w „posiadaniu” jednego senatora. Jak donoszą polityczni komentatorzy, wygląda na to, że to nie koniec transferów. Hołownia rozgląda się za kolejnymi członkami Platformy Obywatelskiej, którzy mają nie być zadowoleni z kursu, jaki obrał Donald Tusk.

źródło: RMF FM, media, PAP

Zobacz również: