atak nożownika

Zabójstwo strażaka wstrząsnęło mieszkańcami miejscowości Susz w województwie warmińsko-mazurskim. 55-latek zginął we własnym fotelu. Kulisy morderstwa porażają.

Zabójstwo strażaka. Użyto siekiery lub tasaka

Jak już wspomnieliśmy, do tragicznego wydarzenia doszło w Suszu na Mazurach. W minioną sobotę tj. 18 września do Komendy Powiatowej Policji w Iławie wpłynęło zgłoszenie o rannym w głowę 55-latku. Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Wiele wskazuje na to, iż mamy do czynienia z zabójstwem.

W mediach pojawiły się szczegóły dotyczące tego brutalnego zabójstwa. Ofiara zginęła najprawdopodobniej od uderzenia w głowę tasakiem lub siekierą. Tym co bulwersuje najbardziej jest fakt, iż zamordowanego 55-latka znalazł w jego własnym fotelu brat.

Okazuje się, iż zamordowany mężczyzna to Marek N., członek miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Pracował tam jako kierowca. Z tego powodu OSP Susz opublikowało poruszający wpis poświęcony ofierze zabójstwa. „Z ogromnym smutkiem chcielibyśmy poinformować, że w dniu dzisiejszym, śmiercią tragiczną zginął były, wieloletni druh naszej jednostki Marek N. Marek od lat 80tych do około 2007 roku czynnie pełnił funkcję kierowcy, bardzo często będąc na pierwszej linii działań ratowniczych”, „Za ratowanie topiącego się mężczyzny w 2006 roku na jeziorze suskim został odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa”, „Zapamiętamy go jako świetnego kierowcę i kolegę z niepowtarzalnym poczuciem humoru. Jego historie o „jeździe do pożaru stodoły w Piotrkowie Starem 26″ rozśmieszały wszystkich do łez nawet słyszane po raz enty i na pewno będziemy je wspominać. Marku, będzie nam brakowało Twojego pokazywania ręką, że możemy jadąc na sygnale do działań spokojnie wjeżdżać na skrzyżowanie przy Twoim domu” – napisali na popularnym portalu koledzy ofiary.

W tej chwili policja i prokurator prowadzą czynności mające na celu ujęcie sprawcy sprawcy morderstwa. „Śledczy ustalają jakim narzędziem zostało spowodowane uszkodzenie głowy” – przekazała st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Póki co, w sprawie zatrzymano dwie osoby.

Źródło: Super Express, Facebook

Zobacz również: