Emerytury waloryzacja

Jeżeli potwierdzą się doniesienia mediów, to co tu dużo mówić, emeryci nie będą mieli powodów do zadowolenia. Waloryzacja emerytur 2021 nie będzie wyglądała tak, jak wszyscy sobie to wyobrażali. Znamy prawdopodobną wysokość waloryzacji.

Waloryzacja emerytur 2021 – jak będzie wyglądać?

Najnowsze doniesienia prasowe mówią o tym, że polski rząd zdecyduje się prawdopodobnie na wariant “oszczędnościowy”. Oznacza to procentową waloryzację emerytur, która wyniesie skromne 3,84 proc.

Nikt nie ukrywa, że polski rząd w związku z pandemią koronawirusa musi zmagać się z olbrzymimi wydatkami, a wpływy budżetowe nie są aż tak duże, jak zakładano. W związku z tym wszyscy szukają oszczędności. Jak donosi prasa, nieco pieniędzy można zaoszczędzić właśnie na waloryzacji emerytur. Niska waloryzacja i rosnąca inflacja sprawią prawdopodobnie, że emeryci praktycznie nie odczują podwyżek swoich wynagrodzeń.

“Emeryci otrzymujący aktualnie 1200 zł brutto, dostaną w przyszłym roku podwyżkę w wysokości 46,08 zł” – czytamy w doniesieniach prasowych. Z kolei emerytura 1500 zł brutto wzrośnie prawdopodobnie o około 57 złotych. Emeryci pobierający świadczenie w kwocie 2000 zł brutto będą mogli liczyć na około 76 złotych więcej miesięcznie.

Na pocieszenie emerytom, wobec spodziewanej niskiej waloryzacji, można przypomnieć, że rząd nie planuje wycofywać się z projektu “13. emerytura”, o czym niejednokrotnie zapewniała już Marlena Maląg. Wiosną 2021 na konta emerytów wpłynie więc dodatkowe świadczenie.

Póki co, waloryzacja emerytur opiera się wyłącznie na doniesieniach prasowych. Nie wiadomo jeszcze w 100%, jak to będzie wyglądać w praktyce. Rząd wciąż pracuje nad tym tematem i mamy nadzieję, że choć wysokie podwyżki dla seniorów są praktycznie niemożliwe, to jednak miło się zaskoczymy. Jak mawia klasyk, nadzieja umiera ostatnia.

źródło: Fakt, money.pl, mat. prasowe

  1. Żabka ignoruje godziny dla seniorów? Sprytne rozwiązanie umożliwia zakupy
  2. Dagmara Kaźmierska wprawiła wszystkich w osłupienie. Wystarczyło jedno zdjęcie
  3. Właściciele McDonald’s będą wściekli. Wyciekło nagranie, na którym możemy zobaczyć zdecydowanie za dużo
  4. Ryszard Rembiszewski o trudnej sytuacji. Pan Lotto stara się żyć bardzo oszczędnie
  5. Królowa Elżbieta II otrzymała okrutny cios. Zdrada w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Zobacz również: