Żabka godziny dla seniorów

W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem polski rząd wprowadził nowe obostrzenia. Wróciły także dobrze wszystkim znane z okresu letniego godziny dla seniorów. Choć rząd je nieco zmodyfikował, to zdaniem wielu obywateli, wciąż są niezrozumiałe. Sposób na zamknięcie sklepów w godzinach 10-12 dla osób poniżej 60. roku życia znalazła Żabka. Należy zadać sobie pytanie, czy Żabkę można pochwalić za kreatywność czy to jednak igranie z prawem, które należy skarcić?

Żabka znalazła sposób na godziny dla seniorów

Sieć Żabka w Polsce zyskała w ostatnich latach olbrzymią rozpoznawalność. Przystępne godziny otwarcia, szeroki asortyment a także dobre lokalizacje sklepów są niemalże gwarancją sukcesu. Teraz jednak okazuje się, że Żabka może notować straty z powodu wprowadzenia godzin dla seniorów. Tak przynajmniej można wywnioskować po pomyśle, który zdecydowano się wprowadzić w jednym ze sklepów spod szyldu Żabki.

Poniższe zdjęcie opublikował w mediach społecznościowych Rafał Mundry, który od dłuższego czasu porusza tematy obostrzeń i trzeba przyznać, że w dość jasny i klarowny sposób przedstawia je od strony prawnej.

Na drzwiach jednego ze sklepów sieci Żabka widzimy komunikat, świadczący o tym, że zakupy pomiędzy 10-12 (godziny dla seniorów) zrobić mogą także osoby poniżej 60. roku życia. Właściciel dość sprytnie obszedł obowiązujące przepisy prawne.

Aby zrobić zakupy w tych godzinach, należy posiadać aplikację Żappka i skorzystać z wbudowanej funkcji “Zamów i odbierz”. Jak to działa? Otóż wybieramy interesujące nas towary, dokonujemy płatności online, a następnie odbieramy swoje produkty przed wejściem do sklepu. “Szybkie i bezpieczne zakupy” – opisuje tę metodę ajent sklepu Żabka.

Co myślicie o tym pomyśle? Kreatywność warta pochwały, czy jednak głupota? Wielu klientów chwali sobie ten pomysł, ale część zauważa też, że Żabka poszła w tym przypadku przysłowiowo “za grubo” i nie powinna ignorować przepisu wprowadzającego godziny dla seniorów. Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

  1. Dagmara Kaźmierska wprawiła wszystkich w osłupienie. Wystarczyło jedno zdjęcie
  2. Marcelina Zawadzka otrzymuje wsparcie. Niesiona na skrzydłach wróci do “PnŚ”?
  3. Jarosław Jakimowicz nie wytrzymał. Wpadł w szał oglądając TVN24

Zobacz również: