Marek Perepeczko
foto: YouTube

Marek Perepeczko odszedł w wieku 63 lat. Dokładnie rzecz biorąc zmarł samotnie w swoim mieszkaniu w 2005 roku. Dziennikarze postanowili sprawdzić, w jakim stanie jest dziś grób tego popularnego niegdyś aktora. Niestety, to co zastali na cmentarzu, woła o pomstę do nieba.

Marek Perepeczko zagrał w wielu znanych produkcjach

Niewątpliwie Marek Perepeczko zapadł widzom w pamięci dzięki roli tytułowego „Janosika”. Aczkolwiek aktor ma na swoim koncie również udział w innych znanych produkcjach. W tym miejscu warto wspomnieć m.in. o serialu „13. posterunek”, w którym wcielił się w postać krnąbrnego i nieprzyjemnego komendanta zakochanego w swoim psie.

Jak już wspomnieliśmy, Marek Perepeczko zmarł w 2005 roku. Aktor spoczął na warszawskich Powązkach. Chociaż ta kojarzy się z prestiżem i wyróżnieniem, to niestety zupełnie na to nie wskazuje stan grobu aktora.

Mogiła Marka Perepeczki wygląda na zaniedbaną. Niestety nic nie wskazuje na to, aby ktoś opiekował się grobem artysty. Świadczy o tym fakt, iż w miejscu spoczynku aktora znajdują się tylko stare, wypalone znicze. Sam nagrobek również nie jest w najlepszym stanie. Nie da się ukryć, że przydałoby mu się odnowienie.

Co ciekawe, na temat grobu Marka Perepeczki głos zabrał nawet ksiądz, który często bywa na cmentarzu na Powązkach. Duchowny zauważył, iż to co dzieje się z nagrobkiem aktora, wynika z „nie najlepszych relacji rodzinnych”.

Ksiądz zaznaczył, iż składanie kwiatów i palenie zniczy na grobie bliskiej nam osoby to jedna z najlepszych form oddania pamięci. „Większość rodzin dba o to nawet z czystej przyzwoitości” – podkreślił.

źródło: Super Express

Zobacz również: