Mateusz Morawiecki wdraża nowy plan. Czy szczepionki dla seniorów pomogą w odbudowaniu linii obrony Polaków? To się jeszcze okaże.

Podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowy plan rządu na wzmocnienie linii obrony Polski w walce z koronawirusem. Wspomniał również, że grozi nam 3 fala zachorowań na koronawirusa. Przypomnijmy, że już od przeszło tygodnia cała Polska znajduje się w żółtej strefie. Zaś miejscowo coraz więcej miast przechodzi do strefy czerwonej. [DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ]

ZOBACZ TEŻ: Eksperci biją na alarm. W tych miejscach najłatwiej zarazić się koronawirusem

Szczepionki dla seniorów – kiedy i gdzie?

Premier Morawiecki zapowiedział, iż w pierwszej kolejności pomoc ma dotyczyć osób starszych. W związku z tym zapowiedział, iż seniorzy już niebawem będą mieli dostęp do bezpłatnych szczepionek przeciw grypie. Temat jednak nie został zamknięty, zapowiedział on bowiem, iż dziś lub w piątek zapowie on zasady działania powołanego do życia Korpusu Wsparcia Seniorów.

„Do czasu aż szczepionka nie zostanie wynaleziona, proponuję, byśmy tę jedną naszą najważniejszą szczepionkę zastosowali” – mówił Morawiecki odnośnie szczepionki przeciw COVID-19.

„Będą powstawać ośrodki rehabilitacji pokoronawirusowej; w najbliższych dniach przedstawię założenia Korpusu Wsparcia Seniorów. Mamy zakupionych i zamówionych ponad 3 mln szczepionek na grypę. (…) będą bezpłatne dla seniorów” – mówił jeszcze wczoraj Mateusz Morawiecki.

Jak podają media w miejscowości Głuchołazy ma już działać jeden z takich ośrodków rehabilitacyjnych dla osób, które przeszły koronawirusa. Jeśli plan faktycznie będzie konsekwentnie wdrażany takie ośrodki będą pojawiać się w coraz większej liczbie miast. I prawdopodobnie to tam będzie można otrzymać bezpłatną dla seniorów szczepionkę przeciw grypie. Kiedy? Na taką informację wciąż czekamy.

Korpus Wsparcia Seniorów jak wspomnieliśmy ma objąć darmowe szczepionki dla seniorów przeciw grypie. Jednak organizacja ma na celu szeroką pomoc seniorom, o czym informuje m. in. kolejny wpis na Twitterze Kancelarii Premiera.

https://twitter.com/PremierRP/status/1319577643394752513

ZOBACZ TAKŻE: Nowe obostrzenia już wkrótce. Kolejna branża wyjdzie na ulice?

Zobacz również: