Kuba Wojewódzki wraz z Januszem Palikotem otwierają nowy biznes. Owocem ich współpracy ma być firma, gdzie będzie można kupić m. in. alkohole. Gdzie i kiedy będzie można zakupić ich produkty? O tym poniżej.

Jeszcze dokładnie dobę temu miało miejsce spotkanie prasowe Kuby Wojewódzkiego oraz Janusza Palikota dotyczące założeniem ich nowej spółki. W związku z tym doniesieniem dziennikarze, którzy o wskazanej godzinie zjawili się na „warszawskim on-linie” potwierdzili informację, iż firma obu Panów już niebawem ruszy pełną parą. Szczerze mówiąc pierwsze doniesienia na ten temat były sporym zaskoczeniem.

Jaki jest plan?

Jak się okazuje do spółki o przewrotnej nazwie „Przyjazne Państwo” mają wejść 3 osoby. A więc oprócz Kuby Wojewódzkiego i Janusza Palikota udziały ma w niej także Tomasz Czechowski. Nowa spółka będzie zajmować się zlecaniem produkcji na bazie własnych receptur alkoholi i napojów bezalkoholowych. Co ciekawe ich cechą szczególną będzie fakt, iż będą one zawierać w składzie CBD, w postaci ekstraktów.

„Powołaliśmy wspólnie spółkę akcyjną Przyjazne Państwo, które już zostało zarejestrowane, o kapitale akcyjnym wynoszącym 100 tys. zł. Jesteśmy po rozmowach z innymi osobami i chcemy zebrać dodatkowo 4 mln zł. Będzie to wąska grupa do 10 inwestorów. Środki potrzebujemy do uruchomienia pierwszej produkcji piwa o nazwie BUH”- tłumaczył Janusz Palikot.

ZOBACZ TEŻ: Kuba Wojewódzki zaprasza. Jak się dostać do programu?

Co, gdzie kupić i za ile?

Jeśli chodzi o czas, kiedy będziemy zapoznać się z całą ofertą to prawdopodobnie będzie to możliwe dopiero w przyszłym roku. A jest to uzależnione od procesu tworzenia receptur. Jednak jak zapowiedzieli twórcy spółki już w tym roku będzie można spróbować „pierwszego w kolejce” produktu, a mianowicie piwa BUH, które ma być właśnie na bazie ekstraktów z konopi. Ponadto w planie jest również wprowadzenie do sprzedaży alkoholi wysokoprocentowych, ale i tych bezalkoholowych, będzie dostępny również szampan oraz wino.

Nowe na rynku produkty z pewnością będą dostępne we wciąż rozwijającej się sieci restauracji Kuby Wojewódzkiego Niewinni Czarodzieje 2.0. W tym momencie w Polsce znajdują się dwa takie lokale – w Warszawie oraz we Wrocławiu. Co do ceny piwa – będzie ona bardzo przystępna. Jak bowiem zapowiedział Janusz Palikot zamknie się ona w przedziale od 9 do 20 złotych. Czyli tyle ile mniej więcej zapłacimy w większości lokali. Cennik pozostałej części planowanej oferty nie jest jeszcze znany, jednak można się domyślać, iż będzie on również zbliżony do cen z jakimi spotkamy się w standardowych lokalach.

ZOBACZ: Palikot zbiera pieniądze na wódkę

Zobacz również: