Były poseł w 2018 r. kupił od Marka Jakubiaka Browar Tenczynek. Teraz nowa spółka, Tenczyńska Okovita SA ma wyposażyć wydzieloną część browaru w nowe instalacje i uruchomić taproom.

– Chcę rozpocząć rewolucję na rynku wódki i wprowadzić na rynek trunek, który będzie różnił się smakiem i sposobem produkcji. Za rok wprowadzimy na rynek Tenczyńską Okovitę, czyli wódkę ze słodu – mówi Janusz Palikot.

Palikot zbiera teraz pieniądze na ten  projekt i  zaprasza do wsparcia społeczność crowdfundingową. Cel kampanii promowanej na Crowdway.pl to 4,2 mln zł. Planowany start na przełomie października-listopada.

– Poprzeczkę w kampanii crowdfundingowej postawiliśmy wysoko, bo nasz cel to zgromadzenie kwoty pokrywającej niemal cały koszt inwestycji. Sądzę, że jest to cel realny, jednak to nie kwota jest dla mnie najistotniejsza, bo środki na wyposażenie i uruchomienie produkcji mamy. Przede wszystkim zależy mi na zgromadzeniu wokół naszego projektu społeczności miłośników piw rzemieślniczych i zachęceniu ich do skosztowania kultowej okowity, a przede wszystkim zaangażowaniu jej do wspólnego przedsięwzięcia. Dlatego pakiety inwestycyjne będą zaczynać się od niskich kwot, tak aby każdy mógł stać się wspólnikiem Palikota – podsumował Janusz Palikot.

źródło:fakt.pl

Zobacz również: