Królowa Elżbieta II stan zdrowia

Królowa Elżbieta II ma coraz większe problemy zdrowotne. Z tego powodu Brytyjczycy z niepokojem oczekują na każdą wiadomość dotyczącą seniorki brytyjskiej rodziny królewskiej. Najnowsze wieści wskazują na to, że monarchinii może liczyć na troskliwą opiekę zwłaszcza jednej osoby.

Królowa Elżbieta II rezygnuje z części swoich obowiązków

Wydaje się, że ta wiadomość musiała w końcu kiedyś się pojawić. Królowa Elżbieta II czuje się coraz gorzej. Mimo że to przykra informacja, to niestety nie ma się co dziwić. Wszakże monarchini skończyła w tym roku 94 lata i należało się z taką ewentualnością liczyć.

Jak donoszą brytyjskie media, kondycja seniorki rodu Windsorów nie jest najlepsza z powodu tego co wyprawia brytyjska rodzina królewska, a dokładniej rzecz biorąc niektórzy jej członkowie. Od dłuższego czasu mówiło się o tym, że Królowa Elżbieta II bardzo przeżyła niepodziewaną rezygnację Księcia Harry’ego. Niewątpliwie wiele nerwów kosztowała monarchinię afera pedofilska z udziałem jej syna, Księcia Andrzeja.

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że niezbyt dobry wpływ na władczynię ma też aktualna sytuacja na świecie. Panująca od miesięcy epidemia spowodowała, że Królowa Elżbieta II spędziła w izolacji długie tygodnie. Z tego powodu, nie mogła spotykać się ze swoimi poddanymi oraz wykonywać większości swoich dotychczasowych obowiązków. Jakby tego było mało, teraz okazało się, że monarchini nie zobaczy się w święta ze swoimi ulubieńcami, czyli Księciem Williamem, Księżną Kate i ich dziećmi.

Co ciekawe, w trudnej sytuacji Królowa Elżbieta II może liczyć na wsparcie zwłaszcza jednej osoby. Okazuje się, że to Księżna Kate przejęła się złym stanem 94-latki. W związku z tym, chcąc odciążyć seniorkę brytyjskiej rodziny królewskiej, Middleton przejęła wiele jej obowiązków. 

Księżna Kate zdaje sobie sprawę, iż problemy królowej dotyczą nie tyle jej zdrowia fizycznego, co złej kondycji psychicznej. Dlatego też żona Williama praktycznie codziennie dzwoni do Elżbiety II. W ten sposób Księżna Cambridge próbuje poprawić samopoczucie zdenerwowanej i podłamanej seniorki.

Kończąc, koniecznie trzeba podkreślić, że swoim oddaniem Księżna Kate poruszyła nie tylko samą królową, ale i jej pracowników. Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że w przyszłości żona Williama znakomicie odnajdzie się w roli królowej małżonki.

Źródło: New Idea, Pomponik

Zobacz również: