Agata Młynarska choroba

Agata Młynarska to znana i ceniona prezenterka telewizyjna, której talent mogliśmy poznać chociażby na antenie TVP czy stacji Polsat, ale też w wielu, wielu innych miejscach. Dziś, przy okazji pandemii koronawirusa, przypomniała o swojej chorobie i jest wręcz wstrząśnięta sytuacją szpitali. Młynarska nie ma gdzie się leczyć.

Agata Młynarska i wiele innych osób pozostawionych samych sobie?

Jak donosi Plotek, Agata Młynarska choruje od wielu lat. Dobrze znana prezenterka telewizyjna od 2013 roku zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna. To poważne schorzenie układu pokarmowego, charakteryzujące się przewlekłym zapaleniem jelit. Dlatego też choroba wymaga stałej opieki lekarza gastrologa. 

Agata Młynarska przyznała, że obecnie nie ma się gdzie… leczyć. We wszystkim przeszkodziła pandemia koronawirusa i przekształcanie coraz większej liczby szpitali w oddziały zakaźne. Taki właśnie los spotkał klinikę gastroenterologii, w której Młynarska leczyła się do tej pory.

„Pani prof. Grażyna Rydzewska, która wielokrotnie mnie ratowała i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że zawdzięczam jej życie, jest wobec jelitowych pacjentów bezradna. Pozostają nam w najlepszym razie teleporady” – wyznaje Agata Młynarska.

Oczywiście, jak sama prezenterka zauważa, problem jest znacznie szerszy i nie dotyczy tylko jej osoby. Dotyka także z pewnością setek tysięcy innych pacjentów, którzy chorują na różne schorzenia. „Problem jest oczywiście znacznie szerszy, dotyczy wszystkich, którzy chorują na nie- covid” – zauważa Agata Młynarska.

Prezenterka znana z anteny TVP czy Polsatu podsumowała wszystko krótkim: „Każdy komentarz w tej sprawie wydaje mi się zbędny. Tak, że tak”. Mimo to, ludzie i tak rzucili się do żywiołowej dyskusji pod jej wpisem na Instagramie. 

Internauci komentują słowa Młynarskiej

„Osoby z innymi chorobami pozostawione bez opieki to właśnie ofiary Covidu”, „W obecnej sytuacji możemy się tylko modlić, aby żadne z „jelitowców” nie potrzebowało specjalistycznej pomocy...”, „Niestety tak się w większości specjalizacji…. pomoc udzielana jest w trybie ostrego dyżuru… obecnie wg wytycznych Prezesa NFZ wszystkie operacje planowe / które mogą poczekać/ są wstrzymane… personelu medycznego jest zbyt malo…” – wtórują Agacie Młynarskiej internauci.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Choroba Leśniowskiego-Crohna, na którą cierpi Agata Młynarska jest przewlekłym schorzeniem układu pokarmowego, które nawraca, a objawy nasilają się i słabną. Atakuje ona jelita, żołądek, a nawet przełyk czy usta. Do najczęstszych objawów należą: bóle brzucha, biegunki oraz krew i śluz w stolcu. Dlatego tak ważny jest kontakt z lekarzem gastrologiem. (za poradnikzdrowie.pl).

źródło: Instagram, poradnikzdrowie.pl, Plotek

Zobacz także

  1. Gnatowski wyznał to kilkanaście dni przed swoją śmiercią. Nie zdążył powiedzieć nic więcej
  2. Szczepionki dla seniorów? Nowy plan Mateusza Morawieckiego w toku
  3. Gwiazda TVP walczy o życie. Smutne doniesienia obiegły świat mediów

Zobacz również: